Gå til innhold
Hundesonen.no

Hola!


Tilla7
 Share

Recommended Posts

Jeg heter Tiril! Kommer fra Sandnessjøen, en liten by på helgelandskysten. Går studiespesialiserende på videregående her i Sandnessjøen, noe jeg trives veldig godt med. Fritiden går til skolearbeid, venner og familiehunden! Jeg har vokst opp med hunder, når jeg var liten hadde vi en Schäferblanding som het Tinka og deretter en dalmatiner som het Rosita. Rosita kom fra kennelen Svolværgeita. Jeg er en slik person som liker å ha ting planlagt. Planen er jo å kjøpe hund når jeg er ferdig utdannet(Noe som kommer til å ta mange år....). Har en forkjærlighet for Staffordshire bull terrier.

Toya - Golden retriever tispa vår på 7 år, kommer fra kennelen Elistrand som holder til i Sandefjord. Toya er en ordentlig kosehund og verdens snilleste! Tidligere stilte vi henne ut - men nå er hun "kun" familiens koseklump og turkamerat.

Dagen vi hentet henne.

Oss to på altanen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Velkommen! :D Samboeren til min bror kommer fra Sandnessjøen, men de bor i Bergen :)

Håper du vil trives her inne på sonen :)

Tusen takk :D Artig, siden Sandnessjøen er en såpass liten by, kjenner jeg helt sikkert noen i familien hans :) Liker meg veldig godt allerede :D
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...