Gå til innhold
Hundesonen.no

Vet noen om leilighet i Bergen?


Snickers
 Share

Recommended Posts

Hei sonenfolket. :)

Nå har det seg slik at jeg og samboer satser på å flytte til Bergen til høsten, da samboer skal gå på fagskole der. Vi har lett etter leilighet siden Juni, men enda ikke funnet noe. Vi har lett i annonser og også laget egen "søker leilighet" annonse på finn, til ingen nytte.

Vi er 19 og 20 år, og har en sheltie på litt over 2 år. I tillegg har vi to rotter som vi aller helst vil ha med oss, men det kan ordnes slik at de får et annet hjem hvis nødvendig. Vi har erfart at ingen vil ha leietakere med hund, noe som er veldig kjipt!

Derfor lurer vi på om hundefolket vet om en ledig leilighet, evt. hvis noen holder på å flytte ut og det blir en ledig leilighet? :) Maks. pris har vi tenkt ca. 8000 kr inkl. strøm, mer tror jeg ikke vi klarer. Vi trenger ikke så stor plass, ei heller trenger vi bo sentralt da vi har en bil. Fint med bussforbindelse da. Vi kan ikke komme på visning da vi bor i Finnmark, men må bare ta en leilighet basert på bilder..

Så vil jeg legge til at jeg gleeder meg til å møte Bergen-hundene og eierne :ahappy: Og ikke minst starte ordentlig med hundesporter! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Håper det løser seg.

Nå fikk ei veninne solgt leiligheten sin, ellers kunne det vært noke, da hun vurderte å leie ut.

Men eg skal ha deg i tankene og gi en lyd om eg kommer over noke. :)

Edit:

http://www.ba.no/nyheter/article6141291.ece

Legger ved den. Dere gjør nok lurt i å plassere dere litt utenfor selve sentrum. :)

Endret av Sasha&Kiara
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Håper det løser seg.

Nå fikk ei veninne solgt leiligheten sin, ellers kunne det vært noke, da hun vurderte å leie ut.

Men eg skal ha deg i tankene og gi en lyd om eg kommer over noke. :)

Edit:

http://www.ba.no/nyh...icle6141291.ece

Legger ved den. Dere gjør nok lurt i å plassere dere litt utenfor selve sentrum. :)

Oh, det var jo dumt.. Menmen. Tusen takk for at du vil gjøre det for oss. :) Det vil nok trenges, til tross for annonse i BT så har vi ingen tilbakemld. enda.

Ja har merket at det er stive priser :P Heldigvis har vi bil, så det går jo fint å bo utenfor sentrum. Fint for hunden også! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...