Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Finnes sikkert 100 slike tråder fra før, men pytt sann ;p

Hvilken nettbutikk med salg av hundeutstyr anbefaler dere utifra undernevnte kriterier?

- Utvalg og lagerstatus

- Priser

- Leveringstid og leveringsmåter

- Service

Skal handle inn litt nytt utstyr til valpen som jeg skal hente 27 juli :) også har jeg sjeldent tid til å dra å shoppe pga at jeg jobber enten 09-17 eller 13-21 og rekker som regel aldri å innom en dyrebutikk ;p

trenger derfor anbefalinger på nettbutikk, legg gjerne ved link :)

Skrevet

På pris når det gjelder småting som dekken, bånd og leker og klær bruker jeg wwwborjes-tingsryd.se helt sinnsyke priser og allright kvalitet på det meste. For strikkbånd, halsbånd og seler bruker jeg www.mr-koppel.se ellers så handler jeg en del på hund som hobby her i trondheim, de har også nettside.

Skrevet

Min favoritt har blitt www.waggytail.no

Ekstremt rask levering! Har en følelse av de svarer på mail hele døgnet :yawn: ,så på servicen er det ingen ting å sette fingern på.

Prisene, ja der er de billigst på det meste. Nå har jeg ikke sjekket hele vareutvalget, men det jeg kjøper sjekker jeg gjerne i flere butikker, og det ender som regel opp med at de er billigst, samt at fraktprisen er noe av det bedre der ute.

Skrevet

Min favoritt har blitt www.waggytail.no

Ekstremt rask levering! Har en følelse av de svarer på mail hele døgnet :yawn: ,så på servicen er det ingen ting å sette fingern på.

Prisene, ja der er de billigst på det meste. Nå har jeg ikke sjekket hele vareutvalget, men det jeg kjøper sjekker jeg gjerne i flere butikker, og det ender som regel opp med at de er billigst, samt at fraktprisen er noe av det bedre der ute.

Hadde det ikke vært for at jeg får litt lyst til å gni øyna ut av designet i nettbutikken :cry: bruker divinedog mye til hurtta ol pga rasende lav pris. ellers shopper jeg mest på ebay ol jeg :P

http://www.dyrlegebutikken.no/

Denne er fin til shampoo og diverse :) utrolig rask levering når jeg har bestilt.

Skrevet

Hadde det ikke vært for at jeg får litt lyst til å gni øyna ut av designet i nettbutikken :cry:

Hehe ja, det kunne nok vært bedre, men har nå sett værre. Nå er det uansett ikke designet jeg kjøper :D

Skrevet

Et lite utvalg:

www.bristols.no

www.alphadog.no

www.hundepoter.no

www.petworld.no

www.canis.no

Jeg har handlet fra alle disse, uten at jeg kan si jeg husker jeg ble spesielt imponert over leveringstid e.l. Helt vanlig, tenker jeg :) Men alle var helt ok, jeg har fått det jeg har bestilt, uten feil. Unntatt Canis, de er generelt litt trege, spesielt hvis det er en av varene som de er gått tom for.

Jeg handler der jeg finner produkter jeg vil ha, og noen ganger er det her, andre ganger der.

Blant annet er jeg så rar at jeg villig vekk betaler litt ekstra for å kjøpe bæsjeposer i rosa og lilla og grønn til hunden :P hehe

Skrevet

Bruker stort sett dyresjappa.no, siden de har gratis levering i Oslo, og KNALL GOD service! Har opplevd å få bestillinger på døra samme dag som vi har bestilt.

Brukte Canis litt før, men har sluttet fordi de trakk tilbake VIP-rabatten på 10% som var gitt "til evig tid" til alle trofaste forummedlemmer.

Ellers handler jeg på Pets At Home og Zooplus i England og enten shipper til kjentfolk eller shopper når jeg er der borte et par ganger i året. :)

Skrevet

Takket være denne tråden, havnet jeg brått inne hos Waggytail :aww: ... Det var jo fine priser og bra utvalg på det jeg skulle ha - og kjapp service også. Jeg fikk mail bare kort etter at jeg bestilte, med beklagelse om at jeg akkurat ikke rakk å få inn bestillingen slik at den gikk i posten i dag, men om jeg ville, kunne jeg få varene tilkjørt på døra i kveld! Det kaller jeg service :D.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...