Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Svigermor skal bort i to uker i slutten av juli, og det er litt for lenge for oss å ha tre hunder, i tillegg til at jeg skal bort en del de ukene.

Ulla er en kosete og matglad welsh corgi tispe på 12 år, vant til å være alene, kjøre bil, grei både ute og inne. Hun kjefter på masete hunder, og kan bli litt giret (bjeffe en del) med mye hunder rundt seg, men kan fint bo med en rolig hund.

Alternativet er hundepensjonat, men jeg tror det kan bli vanskelig å finne noe så sent, og jeg tror ikke hun vil trives med mange potensielt stressede hunder rundt seg. Er det noen som kunne tenke seg å ta seg av denne damen et par uker? Helst i Oslo.

Skrevet

Er hun glad i andre livsglade corgier? :-P

Hun er lite vant til andre hunder, og ble mobbet av sin corgi "søster" da de var valp, så den andre ble omplassert... Men er ikke du rekonvalesent? :P

Hun er dårlig sosialisert og ikke så skrekkelig opptatt av andre hunder, men er ikke noe problem å ha henne sammen med andre heller. Men hennes form for "lek" er å løpe etter andre som leker og bjeffe. ;)

Vi skal passe henne neste uke (tirsdag-fredag) og kan sikkert treffe eventuelle passere med hunder da.

Skrevet

Jeg skal sitte hjemme og lese mye i juli, og kan fint passe en hund som roer seg raskt her. Jeg kan ikke ha en hund som er urolig i flere dager før den finner roen, så hvordan pleier hun å tilpasse seg på et nytt sted? Det punktet er veldig, veldig viktig, for jeg har ikke lesetid å miste ;) Vi er selvfølgelig mye ute og går tur, lufter eller trener.

Hunden min er flink med andre hunder og leser de bra, og vil hun ha fred, så får hun fred ;) Vil eventuelt gjerne møtes i forkant ja.

Skrevet

Hun er en "trasker", men så lenge du sitter stille så ligger hun nok mest og sover. Vi har henne fra tirsdag neste uke, og tur må hun jo uansett ha, så møtes gjerne for det. :)

Skrevet

Hun er en "trasker", men så lenge du sitter stille så ligger hun nok mest og sover. Vi har henne fra tirsdag neste uke, og tur må hun jo uansett ha, så møtes gjerne for det. :)

En trasker, faktisk! Herlig ord :)

Men da kan du gi lyd hvis det blir aktuelt å treffes neste uke da :)

Skrevet

Hjelper til med å dytte opp denne tråden mens jeg samtidig tipser om en ny "passering" som jeg kom over: http://www.finnenhun...CFW0umAodvAjWNQ Jeg har ikke sett hvor mange aktuelle de har fått enda, men poster likevel linken. Kan jo være at det er noen flinke hundepassere der :)

Jeg driver selv å sjekker ut hundehoteller her på østlandet for hunden min. Det virker som det er flere små og gode hundehoteller som selv jeg med "kennelangst" synes virker veldig bra. Kan nevne Hurdal hundehotell, Binas og Trofast Dyrepensjonat.

Skrevet

Vet ikke, den hundepassersiden har ikke imponert så langt. Tror alle parter sitter og venter på å bli kontaktet uten å gjøre noe selv. :P

Heldigvis finnes det så mange fine soniser! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...