Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundepass i Førde/Florø ?


BareLinn
 Share

Recommended Posts

Selvfølgelig, men tenkte mest på om d er noen i nærheten som kan være interessert først :)

Men.. Det er en kastrert border collie-hanne på 10år :) Veldig snill og grei hund.

Han utagerer desverre mot andre hunder på tur. Men går han løs så går han fint med alle. Både hunder,katter,barn og alt :)

Han har aldri sloss med noen annen hund.

Han kan litt triks,og sånn og kommer stortsett på innkalling,m mindre d er andre hunder eller mennesker som han vil hilse på først ;) Hehe.

Veldig enkel å ha i hus, ødelegger ingenting,og eneste han kan mase etter, er kos.

Da setter han seg rett fremfor deg,og stirrer :)

Hund nr 2 er ei sheltie-tispe på 3år.

Hun er en veldig simpel sjel og kan sitt,og gå å legg deg. Thats it :)

Hun kom til meg i januar,men har kjent henne helt siden hun var 6uker.

Hun er desverre ikke blitt stimulert nok tidligere,men har jobbet masse med selvtilliten hennes og den kommer seg.

Inne er hun veldig stille og rolig, fotfølger deg gjerne,og en godbit ,så har du en venn for livet :)

Hun går veldig fint overens med større barn, fra 6-7års alder. Mindre barn har vi og prøvd,det gkkk veldig fint, og hun viker unna når d blir for mye :) En veldigveldig simpel sjel,og enkel hund men hun er så søt at d gjør ingenting,pleier jeg å si :)

Hundene kan passes separert,og sammen og de takler d fint ;)

Sheltien kan og gå løs,på oversiktelige plasser men jager katter utendørs. Inne vil hun leke :)

I første omgang trenger jeg sårt pass ifra førstkommende helg,og max 14dager. Mulig mindre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så kjekt å høre da :)

Jeg skal nok alltids få noen til å ha henne over helgen,om du vil låne etter helgen :)

Hun er en meget skjønn liten frøken,og veldig stille og rolig :)

Om ikke så vil jeg gjerne hilse på deg,så vi kan bli kjent med deg :)

Skal reise vekk den 27-28 eller 29.. Ikke bestemt enda.

Og blir vekke max 2uker ifølge reisefolket :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...