Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Siden tråden min er forsvunnet så får jeg lage meg en ny for anledningen...

Amigo er med i finalen om å kåre regionens fineste hund (utplukket av 435 påmeldte, det er 15 i finalen).

Vi trenger din stemme!

Her er link til finalebildene:

http://www.h-avis.no...ndene-1.7406991

Send HA Amigo til 2303

Avstemningen foregår helt til neste fredag (29 juni).

post-206-0-26660700-1340198992.jpg

  • Like 2
  • 3 weeks later...
  • Svar 96
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I dag har Amigo feiret 11-årsdagen sin med en herlig skogstur i nydelig påskevær   

Hipp hurra for godgutten min som fyller 10 år i dag :wub: Du og jeg har opplevd sååå mye på disse årene! I 2006 ble du godkjent ettersøkshund som aller første stabijhoun I 2007 ble du N UCH og N

Amigo holder koken i skogen enda; vi gikk ordinær blodsporprøve i dag og han suste inn til en solid 1 premie - den 18:de i rekken! Matmor er superglad i pensjonisten sin

Posted Images

Skrevet

Amigo har fått seg dame..! Frøken Blixtra er på besøk helt fra Åland (finland) og skal ha sommerferie noen uker hos oss. Hun nærmer seg høyløp og da får man krysse fingre og tær for at det blir en vellykket parring eller tre og at det blir masse skjønne valper!

post-206-0-56078000-1341664846.jpg

  • Like 9
Skrevet

Fikk beundra både Amigo og hans utkårede i dag på tur til jobb - en med hengehale og en med krøllhale høyt hevet :) gitt at det var de, var det flinke hunder som gikk så pent som bare det i bånd, og takla folkehavet utenfor lillestrøm stsj godt :)

Skrevet

Fikk beundra både Amigo og hans utkårede i dag på tur til jobb - en med hengehale og en med krøllhale høyt hevet :) gitt at det var de, var det flinke hunder som gikk så pent som bare det i bånd, og takla folkehavet utenfor lillestrøm stsj godt :)

Det var nok ikke oss (vi er i Hordaland) men de er begge veldig flinke til å gå i bånd :)

De stortrives sammen og spiser og sover i lag. Det er enda litt tidlig i løpet men tipper det blir parring mot helgen.

En filmsnutt og to:

Skrevet

Så rart, da eksisterer det to identiske hunder ved Lillestrøm :w00t: Og det er jo ikke så mange stabyhounds i Norge, eller har de tatt seg opp?

Skrevet

Det finnes 100 stykker og de aller fleste befinner seg på østlandet. Jeg kjenner noen som har to stykker - de bor på Svartskog. Kanskje det var dem du så :)

  • 1 year later...
Skrevet

Gud bedre, her var det leeeeeeeenge siden forrige oppdatering :blink: :blink:

Siden sist (juni 2012) har Amigo blitt pappa til åtte svart-hvite stabijer; tre gutter og fem jenter. Storm ble med hjem til Sveio :wub: Resten av valpene ble igjen på Åland.

Sommeren etter - i juli 2013 - reiste vi tilbake til Åland på kulltreff og der var vi 11 stabijer samlet på ett brett! Fra venstre: Pappa Amigo, Storm, Zally, Frost, Tindra, Muller, Dimma, Dundra, mamma Blixtra, Skimra og mormor Aassie.

Valpetreff002-001_zps0caf4480.jpg

Mens vi likevel var på Åland så benyttet vi anledningen til å dra over til Pori i Finland på internasjonal utstilling. Der ble Amigo BIR med finsk cert og CACIB.

UtstillingiPoriFinland2013135_zpsf88b4a3

Mamma Blixtra ble BIM med cert og CACIB hun også!

UtstillingiPoriFinland2013223_zps90bcd1a

Ungene gjorde ikke skam på foreldrene; de fikk begge reserve-cert og ble henholdsvis 2 BHK og 3 BTK.

I etterkant har flere av valpene oppnådd finsk, svensk og helsinki juniorvinnertitler så kombinasjonen kan ikke ha vært altfor ille :P

Amigo begynner å dra på årene, men er fortsatt ganske så sprek. I fjor deltok han på flere blodsporkonkurranser og var på pallen på flere av dem.

Han er også med i en film om ettersøk :)

Scan0017_zps156a20fb.jpg

Nå sist i desember 2013 dro vi over til Finland igjen på trippelutstilling, og der klarte gamlingen å få med seg hjem fire vinnertitler :wub:

Amigo9aringr_zps186a07d8.jpg

Amigo fyller ni år på søndag; det må feires med kake!

  • Like 9
Skrevet

Gratulerer så mye med finsk storeslem og alle andre fantastiske resultater dere har oppnådd sammen! Amigo er helt konge :D

  • Like 1
Skrevet

HIPP HURRA for Amigo som fyller ni år i dag :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer:

Amigo9aringr008_zps76662ae5.jpg

Hipp hurra for gutten min som fyller 9 år i dag! Og gratulerer så mye med dagen til resten av A-kullet ♥

Amigo skulle bli ettersøkshund, punktum. Ikke skulle vi gå på utstilling og ikke skulle vi konkurrere i blodspor. Men så feil kan man ta... :P

2006: Første stabij som ble offentlig godkjent ettersøkshund, han er 13 måneder gammel
2006: 18 måneder gammel har han inne kravet til NVCH, men må vente til han blir gammel nok for at den skal gjelde
2007: NVCH og NUCH
2008: SVCH
2009: FVCH og dermed også NORD VCH! Eneste stabij i VERDEN med den tittelen - matmor er ekkelt stolt :P
2011: Vinner the Hell of Leuvenum som regnes som den vanskeligste sporprøven i Nederland. Første stabij som noengang har deltatt!
2012: DKUCH
2012: Dater finske Blixtra og resultatet blir 8 herlige valper!
2013: BIS veteran på Vestlandets Fuglehundfestival
2013: BIR med CERT og CACIB på internasjonal utstilling i Pori, Finland
2013: Tre måneder før sin 9-årsdag oppnår han titlene HEV-13 HEVV-13 NORDVV-13 FIVV-13 på trippelutstillingen i Helsinki, Finland

  • Like 10
Skrevet

Det ble ingen kake på gutten i dag - i stedet fikk han en utfordring i form av en brukshundprøve for schweisshunder.

Slik ser et bruksspor ut:

brukssporskisse_zpsed412552.jpg


Sporet legges i sin helhet med klauvsko og det er er blodmarkering i deler av sporet. 1460 meter og 24 timer gammelt, to sårleier med bein/hårframenter og et par tilbakeganger og "rundkjøringer"... for ikke å snakke om at det kryr av hjort i området.

Ganske så spennende med andre ord!

HMspor2_zps9ae6c5b6.jpg

Amigo har funnet sporstarten etter et sporoppsøk i en rute på 25 x 25 m.

HMspor3_zpsb0f25e9f.jpg

Så er vi i gang med sporingen; 400 meter med blodmarkering, 800 meter uten og siste 200 metrene med blodmarkering.

HMspor4_zps0447d56a.jpg

Dyp konsentrasjon fra begges side

Amigobruksspor_zps08a5ee0a.png

Den gule markeringen er Amigo og det røde er sporet. Jeg er kjempefornøyd med innsatsen!

Amigo9aringr003_zps22844dd0.jpg

... og det tror jeg Amigo også var :D

  • Like 6
Skrevet

Fikk beundra både Amigo og hans utkårede i dag på tur til jobb - en med hengehale og en med krøllhale høyt hevet http://hundesonen.no/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/smile.png gitt at det var de, var det flinke hunder som gikk så pent som bare det i bånd, og takla folkehavet utenfor lillestrøm stsj godt http://hundesonen.no/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/smile.png

Høres ut som naboene mine det :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...