Gå til innhold
Hundesonen.no

Bygge muskler


Mirai

Recommended Posts

Er ikke hun litt ung til å begynne å tenkte på å bygge muskler på?

Det var det en som sa på Canis også. Så misforstå meg rett, jeg har ikke tenkt å hardtrene henne. Hun er jo bare 9 mnd. Men jeg tenkte at jeg etter forslagene kunne legge opp et par turer i uken som er litt utenom det vanlige, og ha ideene i hodet til senere :cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var det en som sa på Canis også. Så misforstå meg rett, jeg har ikke tenkt å hardtrene henne. Hun er jo bare 9 mnd. Men jeg tenkte at jeg etter forslagene kunne legge opp et par turer i uken som er litt utenom det vanlige, og ha ideene i hodet til senere :cry:

Ok, skjønner.. Trodde at du skulle trene henne på henne masse muskler jeg da. Men turer i løs snø eller i vannkanten burde jo hjelpe på. Svømming er jo også bra (kanskje ikke på denne årstiden da)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja ta på sele og sett deg på akebrettet og la mona dra deg. Kjempegøy. Hera er DEN trekkhunden!Løp som en tulling frem og tilbake med meg hengende på slep. Men da ha en person som løper i forveien som en tulling. :D Så kan du bruker dekk og sånn hengende etter. Somde gjør med traverne. Da får hun nok skikkelige lår! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var det en som sa på Canis også. Så misforstå meg rett, jeg har ikke tenkt å hardtrene henne. Hun er jo bare 9 mnd. Men jeg tenkte at jeg etter forslagene kunne legge opp et par turer i uken som er litt utenom det vanlige, og ha ideene i hodet til senere :D

Det er nå mye du kan gjøre selv om Mona er ung. I og med at hun er stor, kan hun ha god nytte av å gå i ulent terreng, vekk fra stier! Der må hun tenke på hvor hun plasserer beina. Da utvikler hun både balanse og jevnt fordelt musklatur. To bivirkninger er det; hun blir sliten i hodet sitt og du blir veltrent :D

Om du har strand el så kan du forsøke å få henne til å trave i vannekanten. Slik at hun løfter beina høyere og bygger flere muskler i ryggen.

Du har hest, kanskje dere har cavaletter å? Legg opp cavaletter som er beregnet på steglengden hennes og trav over med henne.

Trær i skogen kan brukes som slalom.

Personlig ville jeg holdt meg unna sandtak. Det kan gå ras der, samt at det er veldig tungt for hunden å holde på der. Vi kan jo ta en joggetur opp en slikt sandtak en gang. Det er tung det ... Hunden bør ihvertfall være voksen og veltrent før en setter igang i et sandtak.

Klart det beste er jo å bygge ut kjelleren så dere kan svømme med henne innendørs. Kjære vene hun trenger da ikke mer en 5 m langt basseng og tilsvarende dypt. Ikke misforstå meg, svømming er etter min mening det beste alternativet, men med en ulvehund er det jaggu meg ikke så lett å få til, med mindre man bor i nærheten av et svømmebasseng beregnet på hest (Holt Hestesenter på Kløfta?)

Viktig å holde dem i form selv om de er unge. Dog med måte :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Margrete: Takk for veldig godt svar! Mange gode tips. En forferdelig bivirkning at jeg blir veltrent, sukk ;)

Vi har ingen cavaletter da (draps)hesten kun brukes av mamma på tur, men bor jo på gård så jeg skal alltids finne ett eller annet å bruke!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...