Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja, kjære soniser! Jeg og Kamaren trener, og nå lurer jeg på hvordan jeg skal lære ham å løpe foran meg i trav? Vi har en liten tricky sak der han og jeg, for han har fått tendensen til å løpe ved siden av meg og se på meg. Men jeg vil ha ham foran meg (uten å være med i trekkhundklubben, selvsagt) Noen utstillingsfolk her med gode tips?

Skrevet

Klikker + belønne framover (kast go'biten forran hunden, når han er på rett kjøl)

Hmm, det kan duge, tror jeg. I hvert fall prøve og se. Takk for tips - tar gjerne i mot flere! :)

Skrevet

IKKE gi hunden noen oppmerksomhet når han ser på deg, ikke se på hunden. Bare løp. Etter en stund vil han slutte å se på deg og deretter begynne å løpe foran deg.

Et tips jeg har fått av dyktig handler. Så langt er ikke JEG der, men Freke gjorde en god figur med bedre handler ;)

Skrevet

IKKE gi hunden noen oppmerksomhet når han ser på deg, ikke se på hunden. Bare løp. Etter en stund vil han slutte å se på deg og deretter begynne å løpe foran deg.

Et tips jeg har fått av dyktig handler. Så langt er ikke JEG der, men Freke gjorde en god figur med bedre handler ;)

Er ikke jeg som handler'n (vi bare trener og har det gøy), og jeg tror ikke han ser sånn på henne, som han gjør på meg. Jeg synes jo det er innmari artig å prøve meg bak kulissene (uten alvoret inni bildet :lol:), men vil gjerne prøve å få ham til å løpe foran. Han lærer jo ganske raskt, så det burde ikke være noe problem. Det er bare det at han lærer "feil" like raskt som han lærer riktig, så jeg må bare finne en metode som funker uten for mye tull. :lol:

Skrevet

Jeg gjør som Snøfrost sier - jeg tar IKKE blikkontakt med hunden, men fortsetter bare å løpe til hunden IKKE ser på meg, også roser jeg litt forsiktig mens vi fortsetter å løpe (ikke godbiter når vi løper - det forstyrrer jo bare).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...