Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger et bra program til å ta skjermbilder med. Ett sånn jeg bare kan trykke på en knapp, så tar den bilde og lagrer bildet i en mappe. Hadde et veldig ok et på den gamle dataen, men husker ikke hva det heter.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Nei på PC så må du kopiere de ut i f.eks "paint".

Selv bruker jeg "utklippsversktøy" som er i W7.

05a2c2f6-690d-4887-86c9-2d64b1322553_0.jpg

Skrevet

Nei på PC så må du kopiere de ut i f.eks "paint".

Selv bruker jeg "utklippsversktøy" som er i W7.

05a2c2f6-690d-4887-86c9-2d64b1322553_0.jpg

Da må det ha endret seg.. For da jeg hadde PC, så ble de lagret automatisk ;)

Skrevet

Lagrer seg ikke automatisk nei, må lime inn i paint eller photoshop. Tungvindt! Programmet jeg hadde før var slik at man kunne velge hvilken del av skjermen man ville ta bilde av, med eller uten musepeker, og enkel redigering. Direkte lagring. Greit å bare kunne "knipse" ivel, slik man kan i vlc media-player.

Jeg bruker firefox, så har ikke noe utklippsverktøy der...

Har alltid hatt pc, men skjermbilder har aldri lagret seg automatisk. Vil påstå at jeg er ganske godt kjent med hva som befinner seg inne på dataen min, og blir overrasket om det finnes en mappe med masse skjermdumper her inne. Men det hadde jo selvsagt vært knall det altså :-) Men jeg tror du husker litt feil Krutsi :P

Guest Kåre Lise
Skrevet

Jeg bruker firefox, så har ikke noe utklippsverktøy der...

Utklippsverkøyet jeg viser til følger med W7. Bare skriv "utk" i søk programmer eller så ligger den vel under tilbehør ett ell anna sted. :D
Skrevet

Utklippsverkøyet jeg viser til følger med W7. Bare skriv "utk" i søk programmer eller så ligger den vel under tilbehør ett ell anna sted. :D

Ojoj! Ja men det fungerte jo som bare det :D Takk! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...