Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har en annonse ute på finn.no. Der fikk jeg i dag en sms. Det står ikke noe nr, i stede står det et navn der hvor nr pleier å stå. dr.spider.m. Så følger en litt rar annonse:

"Hei, jeg er interessert i deg Hunder på finn. Svar på eposten min med med tilstanden og årsaken til salgs: (mail)"

Hva er dette for noe? Er det sånt finn.no er intr i?

Skrevet

Sikkert en sånn " Jeg er i England, du må sende hunden til meg. Jeg betaler tilbake når hunden er fremme"-svindel.

Så litt google-translate ut :P

Skrevet

Ser veldig googleoversatt ut, så dette hadde jeg styrt unna gitt.

Jeg pleier sette i annonser at jeg ønske rkontakt på email eller telefon, at sms ikke besvares. Og jeg svarer ikke på henvendelser som ikke innehiolder fullt navn og kontaktinfo.

Skrevet

Sikkert en sånn " Jeg er i England, du må sende hunden til meg. Jeg betaler tilbake når hunden er fremme"-svindel.

Så litt google-translate ut :P

Ser veldig googleoversatt ut, så dette hadde jeg styrt unna gitt.

Jeg pleier sette i annonser at jeg ønske rkontakt på email eller telefon, at sms ikke besvares. Og jeg svarer ikke på henvendelser som ikke innehiolder fullt navn og kontaktinfo.

Ja, enten google eller autofyll på et eller annet vis. "Hunder" kan jo være et autofyll av kategorien hun står under, feks. Takk for tips. :)

Skrevet

"Hei!

Dette er et tilfelle av såkalt ”Nigeriasvindel", hvor noen finner telefonnummer på nettet og forsøker å lure folk til å sende fra seg varen uten å ha fått betalt eller få selger til å overføre penger til utlandet som del av handelen.

Vi anbefaler at du ikke har videre kontakt med avsenderen.

Les mer på våre kundesider:

http://ks.finn.no/trygg-pa-finn/avslor-svindelforsok-pa-sms/

Svindlerne forsøker å omgå kontrollsystemene våre ved å sende en SMS direkte til annonsøren, og vi jobber med en langsiktig løsning for å få redusert denne typen svindelforsøk. I mellomtiden har vi løpende kontakt med teleoperatørene for å få sperret ute svindlere fra deres tjenester. For å kunne rapportere hendelsen til teleoperatørene trenger vi følgende informasjon fra deg:

1) Avsendernavn/nummer

2) Ditt telefonnummer (dvs. det nummeret du mottok meldingen på)

3) Ca. tidspunkt for SMS

4) Hva du har lagt ut på FINN

Har du svart på eller på annen måte utgitt din mailadresse, vil du kanskje motta et phishingforsøk senere.

Les mer om phishing her: http://ks.finn.no/trygg-pa-finn/falske-eposter/

På forhånd takk for hjelpen!

Besøk vår nye kundeweb her: http://ks.finn.no

Med vennlig hilsen

Rune Gjestad

Seniorkonsulent

FINN.no Kundesenter

Tlf: 22 86 44 10

http://www.finn.no"

Skrevet

Jeg har også fått ett par av de tekstmeldingene nå som jeg har hatt annonser på finn. Jeg har også fått mail med sånn morsom google-oversettelse til norsk. Mitt inntrykk er at det flyter over av diverse svindelforsøk nå om dagen..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...