Gå til innhold
Hundesonen.no

TV-Trude i sautrøbbel


Guest Kåre Lise
 Share

Recommended Posts

Guest Kåre Lise

Mattilsynet vurderer nå å kontakte den kjente veterinæren for å opplyse henne om lovverket. Dette er den mildeste reaksjonen tilsynet har i slike saker.

"- Det er forbudt å transportere sau over fylkesgrensene i Norge."

"- Vi forventer at både veterinærer og sauebønder kjenner til lovverket for dyr."

Overdriver Mattilsynet eller burde TV-Trude vite bedre?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå visste jeg faktisk ikke at dette var en regel (ikke at jeg har noen gang tenkt tanken på å frakte småfe på kryss og tvers av fylkesgrensene), men ja, Mostue som er veterinær, burde jo visst om dette regelverket.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så fordi pelsdyr lider, så trenger ikke Mostue å følge reglene.. Fint, da gjelder vel det for alle oss andre også da?

Hehe, ja, uttalelsene hennes var jo helt strålende.

"Ikke se på meg, det var bonden sin feil!"

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Hehe, ja, uttalelsene hennes var jo helt strålende.

"Ikke se på meg, det var bonden sin feil!"

Hehe ja og i det kostymet gir meg bare visse assosiasjoner ikke verdt å nevne her, men det bidrar hvertfall ikke til troverdighet.. :P
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Trude burde absolutt vite bedre! Det er vel "almenn" kjent at man ikke har lov til å frakte sauer over fylkesgrenser uten videre.

Nå er det vel allment kjent at Trude er langt fra den mest oppegående veterinæren vi har i Norge også... :/

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • "Hva skjedde?"   Det ***** luddesklie AVSKUMMET fjerna sæ ikke da det ble bedt om å forlate åstedet, og nå TRUER det med å gjennomføre vitenskapelig _bevis_ for telepati for å DESTRUERE all resterende livskvalitet æ hadde og drepe alle håp om en bedre fremtid. Det her e takk og farvel. Æ rømmer til utlandet og bryter ALL kontakt med alt og alle for å slippe unna blablabla om hennes bevis for telepati og whatever konsekvensenser av at et luddersklie avskum som har KNULLA kjæresten min gjør karriere på min personlige tragedie i tillegg.   Det var hyggelig så lenudet var håp om å få det hjerneforsker horesvinet av ideen om å skille gjøre karriere på FORPESTE universet med å gjøre telepati til et allment akseptert, reelt fenomen.    Kos dere. 
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...