Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her hvor jeg bor er det mye streifhunder. Dette er hunder som eiere synes det er høvelig å la gå tur med seg selv. De fleste blir nok sluppet løs med vilje.

Har et fint eksempel: I nabolaget der jeg bor, bor det to slike streifhunder. De er litt søte da - vandrer sammen gjennom bygda. Ser dem ofte utenfor arbeidsplassen min, som er 4 km fra der jeg bor. Så de går ganske langt. Men den ene er ltt skummel, kan finne på å komme imot og knurre, både når jeg går med hunden min og uten.

Spørsmålet er, hva skal man gjøre? Her er det maange sånne, og som oftest er de ikke merket i det hele tatt, så eier kan ikke kontaktes hvis de blir tatt fast. Skal man virkelig ringe til politiet og anmelde folk, eller ta fast hundene og levere til politiet? Syns det er et litt vanskelig tema, egentlig.. Vil jo ikke være "grunnen" til at hunder må avlives hvis de ikke hentes. Men de ER jo til plage. Bare det å bli bjeffet på og fotfulgt er i grunnen slitsomt. :(

Kan og tenke meg de er plagsomme for folk med tisper. De blir jo også automatisk farlige for trafikken og småbarn hvis de er aggressive osv..

Noen med tanker om dette?

Skrevet

Du kan jo ta den med deg hjem noen dager. (lenge nok til at de kanskje bryr seg..) Eller så ville jeg levert de inn. Det er jo ikke noe bedre om de blir påkjørt eller enda værre om de går løs på noen andre sin hund(eller mennesker for den saks skyld) og ingen gjorde noe...

Skrevet

Du kan jo ta den med deg hjem noen dager. (lenge nok til at de kanskje bryr seg..) Eller så ville jeg levert de inn. Det er jo ikke noe bedre om de blir påkjørt eller enda værre om de går løs på noen andre sin hund(eller mennesker for den saks skyld) og ingen gjorde noe...

Ta de fast er nok uaktuelt. Vil jo ikke fø dem, bli beskyldt for å ha stjelt hund osv..

Kan jo levere dem inn, men det er litt skummelt når man ikke kjenner hundene. Kan jo kanskje ta fast og be politiet hente?

Eller kanskje det er bedre å tipse politiet om et spesielt boligfelt? Kan ikke dette jeg..

Guest Yellow
Skrevet

Har funnet to løshunder (veldig snille sådan) med bare rundt en ukes mellomrom nå nylig.

Har ikke mulighet til å ta de med inn grunnet vi leier, men har levert ene til NAF, og mange ganger tidligere til Falck, dersom eier ikke har vært å finne eller mulig å kontakte via brikke.

Jeg lar aldri en hund suse rundt uten eier i sikte, det kan potensielt være farlig både for hund og andre dersom hunden skulle havne i trafikken, og hunder uten tilsyn skal rett og slett ikke vandre rundt i mine øyne.

Ville levert dem inn om jeg var deg, for å hente hunden(e) da må eier betale en viss sum, så håper jo det får enkelte til å passe bedre på i fremtiden.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...