Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Men atte jøsses....tror faktisk det var jeg som ga han lisensen jo, og jeg er streng altså :) Og du, han ledet faktisk i rasen etter 1. omgang på høst-prøven og selv om det var kjipt at han ikke fullførte 2. omgang viste han jo hva han er god for. Så tenker du kan glede dere til neste sesong jeg, bare du legger forholdene til rette for han :D 

  • Like 2
  • Svar 179
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg hadde egentlig planlagt ny hund neste år, men plutselig passet det utrolig godt. Jeg har kjøpt meg en podengo portuges som jeg henter neste uke. Tellus. Det blir veldig spennende for oss begge d

Kan være jeg la den der for å ta bilde... [emoji23] Sent fra min VTR-L29 via Tapatalk

Twiggy syns Tellus var kjempesøt 

Posted Images

Skrevet
13 minutter siden, Tøfflus skrev:

Men atte jøsses...tror faktisk det var jeg som ga han lisensen jo, og jeg er streng altså :) Og du, han ledet faktisk i rasen etter 1. omgang på høst-prøven og selv om det var kjipt at han ikke fullførte 2. omgang viste han jo hva han er god for. Så tenker du kan glede dere til neste sesong jeg, bare du legger forholdene til rette for han :D 

Neimen! Så gøy! ?? Snakket jo med deg i etterkant og du sa han var flink sååå. Blir nok flere løp neste år og jeg har lært mye om hva jeg skal gjøre og ikke! Har en super oppdretter som stiller opp - det hadde ikke gått uten henne. ??

  • 3 months later...
Skrevet

Vi har hatt et fint år med utstilling. :) Rundet av med å bli mestvinnende 2018 på NKK utstillinger i min rase. Kom plutselig et diplom i posten. Gøy, gøy!

Vi rasket med oss et svensk cert forrige helg og venter i spenning til han blir to år og vi kan ta dobbelt championat. Jeg kommer ikke til å stille mer før han blir to år, har stilt mye i 2018 jeg egentlig ikke hadde trengt.

Nå skal vi prøve å fokusere mer på lydighet og se om jeg kan knekke koden på konkurranser. Han blir ekstremt negativt påvirket av nervene mine og vi har egentlig ikke gjort annet enn å diske. ;)  Må bare få surra meg opp i hundeklubben igjen, han digger jo å trene. Luna er glad og fornøyd med å henge med som pausehund når jeg trener og jeg jogger med henne når jeg er ferdig med hans lydighet. Hiver med noen bilder i neste post!

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...