Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en hund som nekter plent å spise tørrfor, og fordi jeg ikke ønsker å ha en hund som er radmager, så har jeg ofte foret henne med V&H sitt rene kyllingfor. Jeg har ikke merket noe forskjell de siste 5 årene, syns faktisk det lukter MINDRE nå enn før.

Jeg har hatt kjøttet liggende i opptil 4 dager (da kaster jeg om det er rester), uten at det har begynt å stinke.

V&H er det jeg er MEST fornøyd med.

Jeg gir vel og merke tillegg med Baddakys fiskeolje når jeg forer med kyllingforet, for at de skal få i seg nok omega 3, og da blir ikke avføringen like steinhard heller.

Skrevet

Jeg har foret med V&H i noen år (5 hunder + flere valpekull) og er utrolig fornøyd. Har som Pringlen merket røkt lukt en gang, og en gang fikk vi massiv magesjau på alle sammen her, men om det kom av foret vet vi ikke. Det går stort sett i nr 25, men ett par av jentene får nå kylling fordi de er litt matleie.

Det jeg ikke er fullt så fornøyd med er at jeg har opplevd litt lite forståelse/velvilje ang frakt. Forskjellsbehandling.. Men mulig det er jeg som er sær ;-)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Det jeg ikke er fullt så fornøyd med er at jeg har opplevd litt lite forståelse/velvilje ang frakt. Forskjellsbehandling.. Men mulig det er jeg som er sær ;-)

Hva er problemet med frakt?
Skrevet

Jeg synes det gradvis har blitt større forskjell på de ulike variantene jeg. Jeg fôrer på nr 33, ren kylling og litt nr 24. Enkelte av pølsene renner det blod av - Sølve foretrekker maten blodig han, mens andre pølser er mye tørrere og det kommer knapt noe blod ut av kjøttet. Jeg er i utgangspunktet kjempefornøyd med produktet, men stusser på hvor ulike pølsene er.

Guest Jonna
Skrevet

Høres ut som en sur selger som ikke får det som han vil hos leverandøren.

Jeg har brukt foret til og fra siden han startet produksjonen - og jeg merker ikke noe forskjell på bikkjene - de blir like fort feite med foret nå som de gjorde for 10 år siden :)

Nemlig!

Jeg kjøpte en fersk blokk nå for ikke så lenge siden, og det luktet som det alltid har gjort - hundemat - bikkjene digger det, Noah blir feit (som vanlig på kjøttfor), og det tåler fint noen dager i kjøleskapet uten å lukte forderva.

Foret er litt rødere enn det var for flere år siden, men det tror jeg kommer av tilgangen på råvarer som nevnt over her. Hundene mine bæsjer henholdsvis en og to ganger for dagen - veldig harde i magen, og det har de alltid blitt.

Sekken jeg kjøpte hadde forøvrig innholdsfortegnelse.

Har også föret med det til og fra siden 2005 og ikke merket noen forsjell.

Har selv hatt en runde med sjau på det forje valpekullet mitt, men det er den eneste gangen av alle de årene.

Skrevet

Hva er problemet med frakt?

Jeg trenger ikke komme inn på detaljer her, men har hatt litt problemer med å få et skikkelig svar på hvorfor de kan levere fraktfritt til en person, mens jeg må betale frakt. (snakk om store partier) og varene kommer på samme bil til samme sted :icon_confused:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...