Gå til innhold
Hundesonen.no

Mattilsynet vil sjekke alle hunder som kommer fra utlandet


Guest lijenta
 Share

Recommended Posts

Det står at de oppfordrer alle som har importert hund fra Middelhavsområdet også skal testes. Gjelder det de som har bodd her i 4 år også, tro? Synes forøvrig at det er helt greit og bare fint at de vil forhindre sykdom og ulike parasitter og dritt i å komme inn i landet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er helt på sin plass i skjerpe reglementet rundt denne typen import av hund, helt klart! Håper dette følges opp tett og at vi slipper å få inn masse nye sykdommer til Norge fordi det er mange som ikke forstår alle konsekvensene av å liksom være "godhjertet og snill".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mer om saken:

http://nrk.no/progra...punkt/1.8116889

Nå sier de plutselig:

"De som innfører gatehunder til Norge, setter både dyre- og folkehelsa i landet på spill, sier grenseveterinær i Mattilsynet"

"

– Det er en risikabel handling å frakte dyr over grenser, og gatehunder innebærer en ekstra risiko, sier Marit Forbord, grenseveterinær ved Oslo Lufthavn, til NRK.no.

– De som innfører slike hunder, setter både dyre- og folkehelsa i landet på spill , slik jeg ser det, sier hun."

REDIGERT;

Løshunder i Romania:

"Det er umulig å få et nøyaktig tall på antall løshunder i landet. Noen anslag ligger på mellom to og en halv og tre million firbeinte, andre på rundt én million."

"Og rabies er fremdeles et stort problem i landet. Bare i fjor ble 8348 mennesker behandlet for rabies etter å ha blitt bitt – bare i hovedstaden Bucuresti."

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...