Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det kan hende jeg stikker innom for å glo og for å ta bilder. Håper å få se noen sonen folk og hunder! Syns du skal ta deg en tur jeg Raksha! :)

Skrevet

Stille Lupin? Du må stille Lupin en gang jeg har anledning til å komme! :)

Høre hva Tøffelhelten sier om dommer, men om dommerne er grei med hundene så stiller jeg nok begge om jeg først skal :) Aner ikke nestegang han skal stilles altså. :lol: Kan gå alt fra 2 mnd til 2 år.

Takk, line!

Baby: :lol: greit å være i nærheten av sykehuset den dagen ja.

Skrevet

Aner faktisk ikke hva dommeren vil ha på saluki jeg (dvs, jeg orker ike bryne hjernecellen min akk nå, men skal se om ikke jeg får gravd litt dypere i imorgen). Men det driter jeg i, du SKAL. Tenk deg om da: kort vei, bonden blir med, du møter flere soniser og får en hyggelig dag. Hvem søren bryr seg om resultatet da, du har jo uansett den (nest)fiiineste salukien i verden :D

Viktig å kose seg vøtt :)

  • Like 5
Skrevet

Aner faktisk ikke hva dommeren vil ha på saluki jeg (dvs, jeg orker ike bryne hjernecellen min akk nå, men skal se om ikke jeg får gravd litt dypere i imorgen). Men det driter jeg i, du SKAL. Tenk deg om da: kort vei, bonden blir med, du møter flere soniser og får en hyggelig dag. Hvem søren bryr seg om resultatet da, du har jo uansett den (nest)fiiineste salukien i verden :D

Viktig å kose seg vøtt :)

Takk :D Ja, resultatene er ikke så farlig, men han skal ha en positiv opplevelse om vi skal stille, så dommer må være fin i behandling av hundene. :)
Skrevet

Jeg har også stilt for Wera, både i rase- og gruppering, og er enig i at hun er veldig blid og hyggelig. :)

Melder nok på begge mine rekner jeg med.

Skrevet

Sånn, da er det avgjort, gutta er påmeldt. :D Vi drar med mål om å ha en fin dag og holde kontroll på nervene mine. :lol: Frk. nervevrak... Utstillingsliner er i boks, har en reservehandler i Line, men om det krasjer med hennes Smule så trenger jeg en handler til Kasko.

Lukisen skal jeg gå med selv uansett. Trenger mamman sin han. :wub:

  • Like 1
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...