Gå til innhold
Hundesonen.no

Back on track.


Recommended Posts

Hunden min sliter med muskulaturen i ryggen, han har vert litt stiv og støl i det siste. Han har nå både fått massasje og fått akupunktur og da blitt mykje bedre :)

Og eg har nå tenkt og bruke litt penger på eit dekken som eg kan putte på han før konkurranse,treninger og etterpå for at muskulaturen skal holde seg varm. Men det eg lurte på er om dere veit noke ang str til back on track, stor elr lite i størrelsen? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men leste en plass at dei var små i størrelsen, så lurte på om andre hadde samme oppfatning ;)

Veit at du måler rygglengden på hunden for å finne størrelsen til din hund, men er ikkje alltid det stemmer. Har opplevd en del ganger at dekkenet har blitt enten for stort elr lite sjølv om eg har bestilt etter rygglenden på min hund. Også ligger han midt mellom to str. Han er 72 cm lang.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal kjøpe Back on Track til dalmatineren min selv :) Kjøpe nettingdekkenet i første omgang. Han har stive muskler i rygg som gjør at han karper litt ryggen. Men ingen smerter merkes på han eller stivhet ellers... Han er 64cm i ryggen, da må jeg vell gå for 67cm da? Blir ikke det grusomt stort?? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal kjøpe Back on Track til dalmatineren min selv :) Kjøpe nettingdekkenet i første omgang. Han har stive muskler i rygg som gjør at han karper litt ryggen. Men ingen smerter merkes på han eller stivhet ellers... Han er 64cm i ryggen, da må jeg vell gå for 67cm da? Blir ikke det grusomt stort?? :)

Eg har str 63 til en hund som er målt til 60cm i ryggen. Det passer fint.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for tips folkens :) Føler eg blei litt klokere. hehe. Men då kjøper eg nettingdekkenet i str 74 og krysser fingrene for at det skal passe. Gleder meg til eg får det i posten og får prøvd det på. Og håper at virkningen på Floyd sin rygg vil vere bra :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...