Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Oppdaget nettopp at jeg gjorde det, og kom på at jeg har lest at det ikke er lov. Så beklager den. Men for å komme til poenget, hvorfor er det ikke lov?

du kan rapportere innleggene du dobbeltposter forøvrig :)

<b>§1.6</b>

Dobbelposting er ikke lov, hverken doble innlegg eller doble tråder. En tråd skal aldri postes flere steder i forumet. Har du siste innlegg i en tråd, redigerer du heller dette enn å legge inn et nytt. Det er heller ikke lov å redigere sine innlegg på en måte som gjør at sammenhengen i en tråd forsvinner. Dette inkluderer selvsagt å redigere bort hele innlegget.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

du kan rapportere innleggene du dobbeltposter forøvrig :)

Joda, den er grei, men jeg skjønner fremdeles ikke hvorfor man ikke kan poste 2 ganger etter hverandre.

Nå er ikke dette et stort problem altså, jeg har jo ikke behov for å prate med meg selv på forumet :-P Jeg bare lurer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er flere grunner. En grunn er at noen misbruker det for å få opp innleggstelleren sin (ikke at man kan BRUKE det til noe, annet enn å f. eks få tilgang til den gamle Kjøp & Salg-kategorien vi hadde, der måtte man ha 50 innlegg for å kunne poste).

En annen grunn er at det er ryddigere å lese en diskusjon om hvert nye innlegg er fra forskjellige personer, istedet for at èn person bruker en hel side med innlegg for å quote forskjellige personer, legge til et veldig nytt kort innlegg osv. Det er enkelt å spamme ned en tråd dersom man kan skrive innlegg på innlegg etter hverandre uten regulering.

Dobbelposting er tillatt i Min Hund-trådene og Min Hjemmeside, fordi det er mer brukerens "egen" tråd og det er opp til hver enkelt hvordan de ønsker at den skal se ut, samt selvfølgelig må man få lov til å poste nytt bilde eller skrive om hunden sin uten at noen andre har kommentert i mellom :)

Håper det var forståelig og kanskje gir en god nok grunn til hvorfor vi ikke ønsker dobbelposting.

Moderator IW

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Hmm, på min hund, kan man legge inn nytt innlegg der, selv om man var den siste som la inn innlegg? Jeg tenker på at hvis ingen har svart på mitt forrige innlegg, og jeg har noe nytt jeg vil skrive om, f.eks at vi har deltatt på en utstilling eller konkurranse. Det er jo litt greit at folk ser at man har skrevet noe nytt, og det ser de jo ikke om man bare driver og redigerer siste innlegg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...