Gå til innhold
Hundesonen.no

Cesars regler !


idaa
 Share

Recommended Posts

Noen andre her inne som har lest cesars regler ? Om ikke, anbefaler jeg denne boken på det sterkeste.. Den er så bra ! Han har et bra syn på hundetrening :-) Hvis noen har noen andre forslag til hundebøker så kom med det :-D hehe..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Neh, har lest litt i den, men på ingen måte imponert :)

Andre gode hundebøker, tja, Karen Pryor sin "Ikke skyt hunden" og Jean Donaldson sin "Kulturkollisjonen mellom hund og menneske" syns jeg er ålreite grunnleggende bøker om hundehold.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har nettop lånt den med meg hjem fra biblioteket faktisk, så tenkte jeg skulle lese den de nærmeste dagene :)

Synes egentlig ikke noe om Millan, men den meningen har jeg gjort meg opp gjennom å se han sparke og dytte hunder rundt på "Hundehviskeren", så tenkte jeg skulle sette meg ordentlig inn i hva det er han egentlig driver med før jeg kritiserer han videre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er midt i boken, ikke dum bok så langt. Ydmyk og lettfattelig skrevet. Innføring i enkel atferdslære, filosofi og prinsipper. Tror det er mange som kunne hatt nytte av denne, uansett hva man mener om Millan :)

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har faktisk lest en del av den :blink: Og henter inn mange mil på det tidligere inntrykket jeg har av mannen. Men noen store nyheter kommer han dog ikke med innen hundetrening. Men sikkert en grei bok for "mannen i gata" som ikke har snøring på hund i utgangspunktet :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm. Har ikke fått inntrykk av at han sparker og er ufin mot hundene i boken.. Har jo sett en del på hundeviskeren på tv og synes han er utrolig flink.. Men det er jo hundre forskjellige syn på hundetrening.. Og det er jo heller ingen fasit på hvordan man trener en hund..

Han sier jo selv at det er ikke hundene han trener..

Han rehabliterer hundene og trener eierene ..

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dogs: A New Understanding of Canine Origin, Behavior, and Evolution av Raymond og Lorna Coppinger. Har ikke lest hele ennå, men en kjempeinteressant bok. Er ikke enig i alt de skriver, men den gir noen tankevekkere. Leser gjerne mer av disse forfatterne. Kanskje greit med litt snøring på biologi for å få fullt utbytte av den? Men ellers ikke tunglest på noen måte.

Den er ikke om hundetrening på noen måte.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Han sier jo selv at det er ikke hundene han trener..

Han rehabliterer hundene og trener eierene ..

Ofte eierne som får gjennomgå langt mer enn hunden ja. Derfor er det nok mange som ikke liker han og benekter at han pirker under huden på dem selv. Det er noe dritt å ikke kunne skylde på bikkja som bare gjør det hunder flest gjør. :rofl:
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er ok lesning synes jeg! Det er jo nettopp dyrevelferd han er opptatt av i treningen og rehabiliteringen, og han gjør det enkelt for hvermansen å forstå seg på hunders behov, og å sette trening i system og få rutiner i hverdagen. Cesar driver ikke med privattimer for ringtrening og lydighets momenter, han rehabiliterer hunder som folk har gitt opp og lærer eierne hvordan de skal få det bedre i hverdagen. Når det gjelder hans treningsfilosofi som noen er i mot; det er forskjell på å trene inn kl 2 LP og å lære en hund til å ikke angripe andre hunder.

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...