Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi er et par stykker som kommer til og satse på og ha en liten treningsgruppe fast hver torsdag kl 18.00 på dronning maud. Bare og møte opp for alle som vil være med og trene :)

Skrevet

Vi kommer gjerne når vi har ledige torsdager :D Mest for å se på i begynnelsen, men vil prøve oss litt også ^^ Ehm, hvor på Dronning Mauds er det egentlig?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Uff, nå ble jeg sen her, sitter på jobb. Tror de dro på østre berg i dag siden det skal være stevne der eller noe sånnt snart. Har sendt deg PM

Skrevet

Det er i utgangspunktet på dronning maud, tror det var bare sist på østre berg pga at nidaros cuppen skal være der nå i morgen, så de ville trene på samme plass.. Men jeg skal høre :)

  • Like 1
Skrevet

æsj, jeg reiser hjem i dag, men er nok ikke hjemme til 6 tipper jeg :( får satse på å bli med til sommeren :) lusa mi trenger å trene med andre hunder, er tydelig at han er vant med de vi trener her :P

  • 3 weeks later...
Skrevet

Litt seint svar, men det ble ikke noe trening på oss i dag hvertfall. Det har vært mye kurs og sånt blant de som har møttes så det har blitt litt hipp som happ i det siste.

Skrevet

Ja, jeg var der alene i dag, men det var igrunn koselig det også :) Vofsen trenger å trene ro både med og uten andre hunder, så vi satt i sola og koste oss en liten time. Lekte litt og trente kontakt og innkalling gjorde vi og.

  • Like 2
Skrevet

Vi vil også gjerne delta på treninger.

Kommer torsdag denne uken. Midas trenger mest å trene på håndtering ifm utstilling, men vi er også med på andre ting.

Skrevet

JEg har kjeempe lyst å komme i morgen, så satser på at vi gjør det! Vi trenger trene på tannvisning, for det har vi ikke gjort :o

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...