Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Herreminda, dere ser nå vel ved halsbåndet / hodet at det er photoshopped? :P

Ellers sier jeg bare:

tumblr_lp0568oGX31ql24hho1_500.jpg

Skrevet

Ser ikke noe jeg, please explain.

Ser det ikke jeg heller. Ser bare at halsbåndet er litt for stramt,og får hud/pels til å bule ut.

Guest Yellow
Skrevet

Hvor fant du det bildet? Det ser ikke ekte ut, nei.

Så en gang en blandingshund som var veldig merkelig dog, bakbena var ganske mye lengre enn frembena på den, så ryggen var "omvendt Schæferrygg".

Skrevet

Det ser mest ut som den hundlige utgaven av en pukkelrygg. *Fryde seg over alle photoshopekspertene* :D:ustol:

Dæven, den var jo enda værre. Og åpenbart ikke photoshop'et :blink:

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Seriøst, så stygg! Ikke hundens ansikt, men den så jo virkelig ikke ekte ut, selv i film. :blink: Så virkelig ikke bra ut med en slik rygg, iallefall.

Skrevet

Seriøst, så stygg! Ikke hundens ansikt, men den så jo virkelig ikke ekte ut, selv i film. :blink: Så virkelig ikke bra ut med en slik rygg, iallefall.

Nå er jeg klisjete, det er ikke likt meg :) Men jeg så bare den vakre skapningen jeg!

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Nå er jeg klisjete, det er ikke likt meg :) Men jeg så bare den vakre skapningen jeg!

Joda, så bare veldig.. feil ut, men det er jo selvsagt ikke hundens feil at hun ser slik ut. :) Får bare håpe det ikke blir noen "trend" blant Pit Bulls, haha.

Skrevet

Helt villt utseende. Sånn tegneserie/fantasidyraktig. Men har da sett styggere hunder (som skal være sånn) Og veldig søtt da, med den rare tingen som tydeligvis har fått et perfekt hjem :heart:

  • Like 1
Skrevet

Joda, så bare veldig.. feil ut, men det er jo selvsagt ikke hundens feil at hun ser slik ut. :) Får bare håpe det ikke blir noen "trend" blant Pit Bulls, haha.

Han minnet mest om en hyene ja... En knallsøt en :D Jeg fordrar ikke hyener...

Skrevet

Den hunden så jo overhodet ikke riktig ut. Jeg synes den var alt annet enn pen, inkludert den på filmen. At enkelte hunderaser heller ikke tiltaler meg få så være. Jeg liker ingen dyr som ser ut som de er feil "skrudd sammen".

OT: Jeg synes hyener kan være vakre jeg :)

lyingdown.jpg

creagermom&cub.jpg

  • Like 5
Skrevet

Hjelpe meg for en rygg den pitbullen Cuda har...! Se på tidspunktet 1:34 i

bilde når hun ligger på sofaen og man ser ryggsøylen er formet som en berg og dalbane nedover hundens rygg...!

Og et underbitt som gjør alle andre underbitt til skamme... hele underkjeven hennes stikker langt utenfor den øvre!

Jeg får helt vondt i meg, jeg... For en vanskapning! Men på den annen side... hunden ser jo ikke ut til å ha smerter, egentlig...så kanskje hun har et godt liv? Men VET de det (om hun lever med smerter eller ei), eller er det mulig at hunden skjuler smertene bare, som hunder pleier å gjøre?

Skrevet

Jeg har tenkt det samme Sandy, at det kan være BT mixet med bullehund/noe annet som har haleknekk på linjene. Halene er jo veldig BT som har naturlig stump, men kanskje det ikke går helt sammen med haleknekkgener? Iom at det alltid sies at haleknekk kan krype opp i ryggraden og lage deformiteter.

Skrevet

Historien som fulgte bildet da jeg så det første gang, var at dette var en hund som hadde levd hele livet i et bur som var for lite...

Skrevet

Må si at hyener var nå finere enn den deformerte hunden på youtube, er det mulig å bli sånn, Ser jo ut som den ikke har det vondt da. Men alt er mulig her i verden så skulle ikke forundre meg at bikkja på bilde var ekte.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...