Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Previcox har ikke hjulpet, og previcox ble så hardt på mage-tarm system etter 3 mnd etterhverandre, at vi nå har byttet til en snillere versjon som har hjulpet hunden greit.

Hva slags smertestillende er det hunden din får nå?

Skrevet

Har dere med "leddhunder vurdert akupunktur? Veldig mange som har gode erfaringer med det på kronikere. Dersom du prøver det med god effekt fins det en veterinær som legger inn gullimplantater, disse legges inn slik at de virker på aku-punktene. En god akupunktør er Heidi Linnerud på Aktiv Dyreklinikk på Åneby, veterinæren som legger inn gullimplantater heter Pål Hanson og holder til i Larvik. Har ikke brukt ham selv, bare hørt om ham av en eier som hadde gode erfaringer med ham. (han er visstnok ikke dyr heller). Kanskje et forsøk verdt... :huh:

Skrevet

Har dere med "leddhunder vurdert akupunktur? Veldig mange som har gode erfaringer med det på kronikere. Dersom du prøver det med god effekt fins det en veterinær som legger inn gullimplantater, disse legges inn slik at de virker på aku-punktene. En god akupunktør er Heidi Linnerud på Aktiv Dyreklinikk på Åneby, veterinæren som legger inn gullimplantater heter Pål Hanson og holder til i Larvik. Har ikke brukt ham selv, bare hørt om ham av en eier som hadde gode erfaringer med ham. (han er visstnok ikke dyr heller). Kanskje et forsøk verdt... :huh:

jeg har prøvd å få tak i are thoresen siden Oktober uten hell så :P kan jo prøve han pål hanson da :)

Skrevet (endret)

Kan ikke si annet enn at jeg er enig med Tulip og jeg er glad flere har samme oppfatning av kiropraktikk på hund som meg. Vær forsiktig.

Også tenker jeg, Rødhette&ulven, hunden har bedre av ett godt og kort liv, enn ett langt og smertefullt liv. Hun vil kanskje ikke leve lenge, og det vil kanskje gå utover nyrene hennes, men hun har det gøy og godt så lenge hun er her. Tenk bare på hvordan hun tar seg sammen og skjuler smerte, de er gode på det disse hundene våre. Dermed vet vi ikke egentlig hvor vondt de har det. Jeg vet det er vondt å høre, og jeg sender over kleenex med masse sympati.

Jeg har hatt leddhund og jeg var hos en som driver med strøm/ultralyd og det gjorde han veldig mye bedre i perioder!

Edit: rettet skriveleifer

Endret av Margrete
Guest lijenta
Skrevet

Kan ikke si annet enn at jeg er enig med Tulip og jeg er glad flere har samme oppfatning av kiropraktik på hund som meg. Vær forsiktig.

Også tenker jeg, Rødhette&ulven, hunden har bedre av ett godt og kort liv, enn ett langt og smertefujlt liv. Hun vil kanskje ikke leve lenge, og det vil kanskje gå utover nyrene hennes, men hun har det gøy og godt så lenge hun er her. Tenk bare på hvordan hun tar seg sammen og skjuler smerte, de er gode på det disse hundene våre. Dermed vet vi ikke egentlig hvor vondt de har det. Jeg vet det er vondt å høre, og jeg sender over kleenex med masse sympati.

Jeg har hatt leddhund og jeg var hos en som driver med strøm/ultralyd og det gjorde han veldig mye bedre i perioder!

Enig at hunden skal kunne ha det gøy.

Derfor jeg gav smertestillende til vile for fikk hunden god vile så kunne den tåle mer smerte når den var aktiv. Vi gjorde alt vi i hundens tempo han fik også bade om vinteren som han hadde gjort i mange år før det. Vi syklet i sammen og de sykkelturene kunne bli på alt fra 100meter til et par km fordi hvor lysten han var det kom først. Han hadde blitt en ulykkelig hund hvis han skulle bli ren banhund og ikke få lov til noe som helst den siste tiden han hadde igjen. Og det syntes jeg ikke passer en aktiv flat i grunnen å bare gå tur i band og ligge i sofaen.Han var veldig glad i turene men ble også etter hvert veldig glad i å bli pakket inn i et stort ullpledd ved vedovnen og en smertestillende etter tur.

Skrevet

Kan ikke si annet enn at jeg er enig med Tulip og jeg er glad flere har samme oppfatning av kiropraktikk på hund som meg. Vær forsiktig.

Også tenker jeg, Rødhette&ulven, hunden har bedre av ett godt og kort liv, enn ett langt og smertefullt liv. Hun vil kanskje ikke leve lenge, og det vil kanskje gå utover nyrene hennes, men hun har det gøy og godt så lenge hun er her. Tenk bare på hvordan hun tar seg sammen og skjuler smerte, de er gode på det disse hundene våre. Dermed vet vi ikke egentlig hvor vondt de har det. Jeg vet det er vondt å høre, og jeg sender over kleenex med masse sympati.

Jeg har hatt leddhund og jeg var hos en som driver med strøm/ultralyd og det gjorde han veldig mye bedre i perioder!

Edit: rettet skriveleifer

Jeg er enig i det du sier, og nettopp derfor vil jeg ikke se at hunden min lider. Dober har høy risiko for hjerteproblemer og (varig) NSAID-behandling øker risikoen for hjerteproblemer. I tillegg er det høy risiko for bivirkninger som kvalme og magebesvær forbundet med slike preparater. Og marginene er små. NSAIDs har lav terapeutisk indeks, dvs at det er liten forskjell på toksisk og terapeautisk dose. Etter å ha spist lignende tabletter selv vet jeg at de magesmertene forbundet med pilleforgiftning kan være like jævlige som de smertene man tar pillene for. Jeg er ikke villig til å velge pest eller kolera for hunden min. Behandlingen må gi lindring fra ubehag, ellers er det ikke noe poeng. Og får jeg henne ikke opp på et (tilsynelatende) smertefritt nivå nokså raskt ser jeg nok ganske mørkt på saken. Det er bare helt pyton dette her. Takk for kleenex.

Skrevet

Ååååå, tusen takk. Bo og Panda må komme på besøk snart! Skal få pumaen opp på beina igjen, så blir det leik og moro med gøye-venninnen :)

Den må vi få til en dag. Panda er iaf helt ening :D

  • Like 1
Skrevet

Da er det previcox på menyen... Veten var ikke glad for utviklingen, uten tvil store smerter i hode, nakke og skuldre, men positivt at hun ikke halter. Vi rekvirerer ct/mr for å se på vev og nerver, må deretter ta stilling til hva vi gjør videre. Krysser fingre for at piller hjelper og ikke gir stygge bivirkninger!

Skrevet

Som nevnt har vi hatt masse Previcox i hus, aldri noen bivirkninger. Ikke engang litt diare eller spy :) Kun etter en intens kur med flere mnd etter hverandre ble det for tungt for magen (det står jo at det i utgangspunktet ikke skal gis mer enn 1 mnd i strekk).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...