Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Previcox har ikke hjulpet, og previcox ble så hardt på mage-tarm system etter 3 mnd etterhverandre, at vi nå har byttet til en snillere versjon som har hjulpet hunden greit.

Hva slags smertestillende er det hunden din får nå?

Skrevet

Har dere med "leddhunder vurdert akupunktur? Veldig mange som har gode erfaringer med det på kronikere. Dersom du prøver det med god effekt fins det en veterinær som legger inn gullimplantater, disse legges inn slik at de virker på aku-punktene. En god akupunktør er Heidi Linnerud på Aktiv Dyreklinikk på Åneby, veterinæren som legger inn gullimplantater heter Pål Hanson og holder til i Larvik. Har ikke brukt ham selv, bare hørt om ham av en eier som hadde gode erfaringer med ham. (han er visstnok ikke dyr heller). Kanskje et forsøk verdt... :huh:

Skrevet

Har dere med "leddhunder vurdert akupunktur? Veldig mange som har gode erfaringer med det på kronikere. Dersom du prøver det med god effekt fins det en veterinær som legger inn gullimplantater, disse legges inn slik at de virker på aku-punktene. En god akupunktør er Heidi Linnerud på Aktiv Dyreklinikk på Åneby, veterinæren som legger inn gullimplantater heter Pål Hanson og holder til i Larvik. Har ikke brukt ham selv, bare hørt om ham av en eier som hadde gode erfaringer med ham. (han er visstnok ikke dyr heller). Kanskje et forsøk verdt... :huh:

jeg har prøvd å få tak i are thoresen siden Oktober uten hell så :P kan jo prøve han pål hanson da :)

Skrevet (endret)

Kan ikke si annet enn at jeg er enig med Tulip og jeg er glad flere har samme oppfatning av kiropraktikk på hund som meg. Vær forsiktig.

Også tenker jeg, Rødhette&ulven, hunden har bedre av ett godt og kort liv, enn ett langt og smertefullt liv. Hun vil kanskje ikke leve lenge, og det vil kanskje gå utover nyrene hennes, men hun har det gøy og godt så lenge hun er her. Tenk bare på hvordan hun tar seg sammen og skjuler smerte, de er gode på det disse hundene våre. Dermed vet vi ikke egentlig hvor vondt de har det. Jeg vet det er vondt å høre, og jeg sender over kleenex med masse sympati.

Jeg har hatt leddhund og jeg var hos en som driver med strøm/ultralyd og det gjorde han veldig mye bedre i perioder!

Edit: rettet skriveleifer

Endret av Margrete
Guest lijenta
Skrevet

Kan ikke si annet enn at jeg er enig med Tulip og jeg er glad flere har samme oppfatning av kiropraktik på hund som meg. Vær forsiktig.

Også tenker jeg, Rødhette&ulven, hunden har bedre av ett godt og kort liv, enn ett langt og smertefujlt liv. Hun vil kanskje ikke leve lenge, og det vil kanskje gå utover nyrene hennes, men hun har det gøy og godt så lenge hun er her. Tenk bare på hvordan hun tar seg sammen og skjuler smerte, de er gode på det disse hundene våre. Dermed vet vi ikke egentlig hvor vondt de har det. Jeg vet det er vondt å høre, og jeg sender over kleenex med masse sympati.

Jeg har hatt leddhund og jeg var hos en som driver med strøm/ultralyd og det gjorde han veldig mye bedre i perioder!

Enig at hunden skal kunne ha det gøy.

Derfor jeg gav smertestillende til vile for fikk hunden god vile så kunne den tåle mer smerte når den var aktiv. Vi gjorde alt vi i hundens tempo han fik også bade om vinteren som han hadde gjort i mange år før det. Vi syklet i sammen og de sykkelturene kunne bli på alt fra 100meter til et par km fordi hvor lysten han var det kom først. Han hadde blitt en ulykkelig hund hvis han skulle bli ren banhund og ikke få lov til noe som helst den siste tiden han hadde igjen. Og det syntes jeg ikke passer en aktiv flat i grunnen å bare gå tur i band og ligge i sofaen.Han var veldig glad i turene men ble også etter hvert veldig glad i å bli pakket inn i et stort ullpledd ved vedovnen og en smertestillende etter tur.

Skrevet

Kan ikke si annet enn at jeg er enig med Tulip og jeg er glad flere har samme oppfatning av kiropraktikk på hund som meg. Vær forsiktig.

Også tenker jeg, Rødhette&ulven, hunden har bedre av ett godt og kort liv, enn ett langt og smertefullt liv. Hun vil kanskje ikke leve lenge, og det vil kanskje gå utover nyrene hennes, men hun har det gøy og godt så lenge hun er her. Tenk bare på hvordan hun tar seg sammen og skjuler smerte, de er gode på det disse hundene våre. Dermed vet vi ikke egentlig hvor vondt de har det. Jeg vet det er vondt å høre, og jeg sender over kleenex med masse sympati.

Jeg har hatt leddhund og jeg var hos en som driver med strøm/ultralyd og det gjorde han veldig mye bedre i perioder!

Edit: rettet skriveleifer

Jeg er enig i det du sier, og nettopp derfor vil jeg ikke se at hunden min lider. Dober har høy risiko for hjerteproblemer og (varig) NSAID-behandling øker risikoen for hjerteproblemer. I tillegg er det høy risiko for bivirkninger som kvalme og magebesvær forbundet med slike preparater. Og marginene er små. NSAIDs har lav terapeutisk indeks, dvs at det er liten forskjell på toksisk og terapeautisk dose. Etter å ha spist lignende tabletter selv vet jeg at de magesmertene forbundet med pilleforgiftning kan være like jævlige som de smertene man tar pillene for. Jeg er ikke villig til å velge pest eller kolera for hunden min. Behandlingen må gi lindring fra ubehag, ellers er det ikke noe poeng. Og får jeg henne ikke opp på et (tilsynelatende) smertefritt nivå nokså raskt ser jeg nok ganske mørkt på saken. Det er bare helt pyton dette her. Takk for kleenex.

Skrevet

Ååååå, tusen takk. Bo og Panda må komme på besøk snart! Skal få pumaen opp på beina igjen, så blir det leik og moro med gøye-venninnen :)

Den må vi få til en dag. Panda er iaf helt ening :D

  • Like 1
Skrevet

Da er det previcox på menyen... Veten var ikke glad for utviklingen, uten tvil store smerter i hode, nakke og skuldre, men positivt at hun ikke halter. Vi rekvirerer ct/mr for å se på vev og nerver, må deretter ta stilling til hva vi gjør videre. Krysser fingre for at piller hjelper og ikke gir stygge bivirkninger!

Skrevet

Som nevnt har vi hatt masse Previcox i hus, aldri noen bivirkninger. Ikke engang litt diare eller spy :) Kun etter en intens kur med flere mnd etter hverandre ble det for tungt for magen (det står jo at det i utgangspunktet ikke skal gis mer enn 1 mnd i strekk).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er han sammen med andre hunder? Er det mye lyd da også?  
    • Hei! Takk for svar:) Ja, vi har skjekket han hos vetrinær, og prøvd adaptil uten noen endring. Radio/annan lyd i bakgrunnen hjelper ingenting med mindre den skjermer for lyder utenfra, og da må vi ha volum så høyt at det blir irriterende for oss😅 Har prøvd ulik balanse med forskjellig mental og fysisk trening, og mengde. Vi merker at han er litt roligere om vi gjør aktiviteter som er mindre stressende for han, og trener mer spor/søk. Fortsatt langt over gjennomsnitt med bjeffing, men det er hevrtfall litt forbedring. Når det kommer til kastrering så er han kastert på grunn av andre medisinske årsaker, og for oss har ikke dette hatt noe innvirkning desverre. Har kommet frem til at dette helt sikkert er genetisk og han kommer nok alltid til å være litt varsler hund. Samtidig tenker jeg også at dette er noe som er vanskelig for han, og veldig stressende. 
    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...