Gå til innhold
Hundesonen.no

Papillonjentene CarmeLita og Triana


bea
 Share

Recommended Posts

CarmeLita (Styva Linans There Is Always Me 18/8 2011) og

Triana (Taspitirs Fabulous Felicita 20/5 2011)

Starter denne tråden med en kaotisk bildespam av småjentene.:

CarmeLita er minst men med mest fart..Elsker å leke og leker..Ball er best! Smart og kjapp i hue og kropp.Alltid full fart..og jobber fælt med å alltid ha oversikt. Men blir liten og forsiktig.. piper og klynnker for å få sove i mammas armer eller under dyna. Gladjente som ikke godtar alle med en gang

240.jpg230.jpg221.jpg186.jpg162.jpg

Triana..Små Diva med masse pels.Elegant- Elsker innkalling. Opptatt av rådyrspor.Elsker å kose på fanget. Tipper dramatisk rundt på ryggen og sprer ut armer og bein for å FÅ kos. Gladjente som gjerne smisker og koser med alle.

130.jpg188.jpg

131.jpgastri.jpg

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

:) Herlig Trym og Tuva.. en Taspitir-gris :) Og takk Lola Å og Sanne.

Og ja Lola Pagola, Triana har ett veldig pent, rent og symmetrisk bliss..

(eller..hun er iallefall perfekt til vi får vist henne på utstilling..Oppdretter..som blant mange ting..er utstillingsdommer på rasen mener hun har potensiale i ringen)

post-4775-0-58481800-1335831626_thumb.jp

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja Marie..Leja og jentene mine hadde sikkert kost seg sammen med litt speedy papillon lek :)

Takk Marianne og Java og Snøfrost.

I helgen debuterte CarmeLita på valpe-show.. Jeg synes hun var kjempeflink.. lett å jobbe med.

Jeg og CarmeLita har mye å lære og å mestre.. men hun var flink..

post-4775-0-73177100-1336318166_thumb.jp

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

TriAna var på sin 3 utstilling i går.

NKK int. Drammen

43 påmeldte papillones,

Det ble exellent-CK-beste åpne klasse tispe- 2. beste tispe- CERT- Res. CACIB

Jeg er så super super glad.

TriAna var kanon flink. Fokusert og arbeidsvillig.

Hun står og går veldig bra Beveger seg nydelig.

Hun var en drømm i går.

I fjorpå NKK Drammen dummet jeg meg ut.. Da TriAna fikk exellent i individuell bedømming..tok jeg med meg TriAna og gikk.

1 time senere..da jeg sto i ringen med min samojed. Kom jeg på at jeg og TriAna skulle jo bli i ringen for klasse bedømming og eventuell CK..

Sist utstilling var i november..Tri var 18 mnd..og måttepå død og liv murre på dommeren da hun kom mot utstillingsbordet.

I følge dommeren..ga hun oss BLÅ pga denne "gesten" :(

Derfor er jeg så kjempe glad for at alt gikk veldig bra denne gangen.

BIR ble Lamonia's Indigo og BIM SE NO UCH Tingate's Honey Dewdrop

post-4775-0-68123800-1370253502_thumb.jp

Taspitirs Fabolouse Felicita. TriAna
NKK Drammen 2 Juni 2013
Dommer: Jakub Kruczek
Åpen klasse tispe

27 cm. Nice bitch. Really nice in motion.
Pretty. Feminine head expression.
Excellent topline. Very well angulated.
E-1.CK-Cert-2BHK-res Cacib

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tok mange fine ståbilder med rosett i dag.. bare for å oppdage at det var uten minnekort i kameraet.

Så da var det ut igjen og prøve..med minnekort. Men da var TriAna lei av alt maset om å stå pent:)

post-4775-0-93680200-1370259266_thumb.jp

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du skal i prinsippet alltid gå/kjøre på rødt inn til Norge.
    • De kjører via Sverige, og har rabies og ormebehandling. Men trenger de å kjøre på rødt ved grenseovergangen til Norge på tilbakereisen?? Finnes det også skjema en kan fylle ut når en reiser med hund mellom EU/EØS land? Finner ingenting på Mattilsynet sine sider.    Takk for hjelp
    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
    • Ups and DOWNS. Helvetes ***** spoiled brætt drittunge av en byksefaen prepubertal ***** dritt har kommet dit at omgivelsene er mer interessante enn både leker og mat, og han krangler tilbake mot disiplinering. Synes ingenting om å bli avkrevd å holde kontakten og gå ved min side, og enda mindre om å bli straffet med time outs fordi han ikke hører etter. Aggressivt vokal i sure protester mot tyrannen som begrenser hans frie utfoldelse.  Han skal få for at han etter femogtredve *SITT* til slutt setter seg lydig ned og er oppmerksom i noen sekunder uten at det er nødvendig å ty til mer maktbruk, men **** for en håndfull av en forbanna dritt han kan være. Vimser og BYKSER og er MANISK på å gå FORAN meg.  Det hjelper IKKE å mosjonere ham mer. For å få ham sliten må en nemlig gå langt over hva som er anbefalt mtp kroppens utvikling, og det blir også en ond sirkel, hvor han bare krever mer og mer for å føle seg vel.  I dag er første gangen lek ikke har vært mer interessant enn omgivelsene. Godis ville han ha, men han ville ikke oppføre seg pent for å få det, så det ble også en konflikt. Forbanna mareritt av en forbanna kontak-nekt byksebikkje. Vi måtte rekke this and that, så han slapp i for stor grad unna med alt også. Fikk fremdrift på tross av den fullstendig uakseptable adferden.  Mamsen kan trenge valium for å komme seg emosjonelt uberørt gjennom dette, tror jeg. Synd fastlegen antakelig er uenig i at trening av hund er en legit reason for å skrive ut en resept -_- Vel, i morgen har vi ikke noe vi trenger å rekke, så den ***** drittbikkja skal få samme turen som i dag, uten en centimeter fremdrift på FEIL adferd. Han skal få holde KONTAKT og han skal få holde seg på siden av meg, og om den jævelungen BYKSER en gang til etter advarsel, så binder jeg ham i en stolpe og ***** går fra ham - for alltid! ..eller til den lille dritten ***** samler seg og slapper for i ******* av.  Jeg er så lei. Jeg gleder meg så intenst til han er voksen og har mer impulskontroll.  *Aaarrgh* Her legges frem klær og utstyr for en lang dag i drittvær, med kakao og boller og powerbank til mobilen. Den lille rotta skal få lære at å bykse og vimse og ikke høre etter meg når jeg ikke har noe jeg trenger komme tidsnok til - det får dørgende kjedelige konsekvenser for ham.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...