Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger en støttende, god og ikke så altfor dyr treningbh!

Jeg har klart meg helt fint med champion sine før, men de er endel år (jadda!) gamle og gjør ikke jobben sin mer.

Jeg synes alt over 400 er for dyrt for min lommebok akkurat nå..

Jeg liker ikke treningsbh som man skal trekke over hodet, den må helst kunne tas på som en vanlig bh i ryggen. Også må den gi god støtte - viktig. Jeg har ikke handlet treningsbh på mange år og har ikke snøring på hvilke merker som er bra nå for tiden (når høres jeg gammel ut gitt..) Og er det fremdeles sånn at du skal kjøpe treningsbh i en str mindre enn det du bruker i vanlig bh?

Noen som kan hjelpe en sonis? :)

Skrevet

Jeg tror aldri jeg har vært borti en ordentlig god sportsbh til under 400 kroner. Da må det isåfall være nedsatt pris, tenker jeg. Kan naturligvis være jeg tar feil, men, ja.

Og ja, du skal kjøpe sportsbh i en mindre størrelse enn hva du "tror" :)

Skrevet

Ikke har den lukking i ryggen som du etterspør, men av de billigere typene liker jeg Pierre Robert sine (Ica Maxi har de jo med jevne mellomrom til -40%, så når den koster 249 i utgangspunktet sååå). Investerte i et par slike når jeg måtte ha mer enn 5stk pga treningsmengden.

Nå bruker ikke jeg F-cup da, men syntes den gir grei støtte, også liker jeg at den er litt lenger i stoffet under brystet, slik at den ikke ligger under puppene. Æsj, hvordan forklarer man det på en forståelig måte da? :P

Skrevet

Takk for innspill! Både Panache og Change så veldig fine ut, men jeg skulle bare ønske at de brukte samme str system som på vanlig bh.. Jeg vet ikke helt hva jeg er liksom? Det er ikke det at jeg har så stor (75D) byste, men jeg vil ikke ha lang byste :P Og siden jeg trener en del step og kondisjon er det viktig med god støtte. Så kom igjen med forslag, jeg tar de så gjerne i mot!

EDIT: Jeg har kjøpt den fra Pierre Robert og den bruker jeg til yoga og kun det. Den ga ikke nok støtte dessverre og så liker jeg ikke å ta den over hodet heller. Vanskelig altså!

Skrevet

Jeg er en 60/65 h og den fra change har jeg i str XS.

De har en annen også, den koster 499,- den er enda bedre for meg (har begge) men jeg har da stor byste og krever god støtte, den mener jeg at jeg har i XS3, begge er supre, men for meg er den dyreste aller best ;)

Skrevet

Jeg er en 60/65 h og den fra change har jeg i str XS.

De har en annen også, den koster 499,- den er enda bedre for meg (har begge) men jeg har da stor byste og krever god støtte, den mener jeg at jeg har i XS3, begge er supre, men for meg er den dyreste aller best ;)

Takk for innspill! :)

Jeg tror jammen jeg skal ta meg en tur til Change, jeg tar ikke sjangsen på å kjøpe treningsbh over nett altså, og siden den/de fra Change får gode skussmål blir det nok den.

Kjekt med hjelpsomme soniser altså :yes:

Skrevet

Takk for innspill! Både Panache og Change så veldig fine ut, men jeg skulle bare ønske at de brukte samme str system som på vanlig bh.. Jeg vet ikke helt hva jeg er liksom? Det er ikke det at jeg har så stor (75D) byste, men jeg vil ikke ha lang byste :P Og siden jeg trener en del step og kondisjon er det viktig med god støtte. Så kom igjen med forslag, jeg tar de så gjerne i mot!

EDIT: Jeg har kjøpt den fra Pierre Robert og den bruker jeg til yoga og kun det. Den ga ikke nok støtte dessverre og så liker jeg ikke å ta den over hodet heller. Vanskelig altså!

32=70, 34=75, 36=80 - ikke så vanskelig :)

Skrevet

32=70, 34=75, 36=80 - ikke så vanskelig :)

Takk, da skjønner jeg litt mer! (har jeg sagt at jeg er litt Blånd :icon_redface: ..?)

Bravissimo har ikke min str inne akkurat nå, men jeg får heller følge med på nettsiden om ikke den fra Change gjør susen. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...