Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi driver og planlegger sommerferien vår, og etter litt om og men kommet frem til vi at det beste er om vi finner en hundepasser til Doffen.Noen som har lyst og ha en Whippet gutt på besøk 1-2 uker i sommer? Vi reiser siste uka i juni, hvor lenge vi blir borte er det ikke helt enighet om enda. Kommer helt ann på feriepass av dyrene osv. Da vi skal til Hamar først, så kan vi evt. levere han fra oss på veien Arendal-Hamar. Han godtar stort sett hunder av begge kjønn, men gutten er blitt 9 år, så har sine meninger. Vi har katt og høner og han er flink og rolig rundt dem, men fremmede vekker jakt ute,men han er flink og godta nye dyr bare dem blir introdusert inne først..

Noen som har tid/mulighet i sommer?

Skrevet

Doffen! :wub: Skulle veldig gjerne hatt han her, men jeg har i grunnen nok med de som er her og vet ikke hvor mye jeg er hjemme rundt da. :(

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...