Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ikke for å "male fanden på veggen", men jeg har opplevd det samme med VogH. Syns det produktet er av svært varierende kvalitet for å være ærlig..

Det er egen erfaring jeg snakker om, bare for å ha sagt det. MEN jeg er på fjerde mnd uten tørrfor, og ene hunden lukter død av munnen. Fordøyelsen er også ustabil, de kan gå et par uker med perfekt "rå-fôravføring", for så å ha dager med avføring opptil 5-6 ganger. Ene bikkja hadde kraftig diare for et par uker siden, og jeg kan si med sikkerhet at hun ikke hadde spist noe annet eller vært sammen med andre hunder.

Jeg mener ikke å slakte produktet, ikke i det hele tatt, jeg er bare skuffa over disse uforutsette påvirkningene på egne hunder. Dette blir kanskje litt på siden av hva Lill spør om...men tenner/ånde er def blitt dårligere på begge hundene.

Har akkuratt samme erfaring med både V&H og NP (jaja, NP er ikke råfòr, jeg vet) . Gikk fint den første tiden, men så kom det periodevis dårlig ånde, diarè, ja rett og slett uforutsigbar fordøyelse

. Skal man fòre rått bør man rett og slett, ja fòre rått, på koteletter, kylling, bein osv. Disse ferdig produktene har iallefall jeg dårlig erfaring med, så jeg har satt min lit til, ja huffameien, tørrfòr -iallefall på bikkja jeg har nå.

Håper hundene dine blir friske snart Lill :)

Skrevet

Vel, jeg klagde til line på tirsdagen at de hadde diare (sjekker fb logg nå :lol: ) hun som hadde det fikk faste dag med fortiflora, og på torsdag igjen hadde jeg glemt at hun hadde hatt det og hun fikk mat sammen med de andre og da fikk alle diare. Jeg trodde at maten på tirsdag var fra den andre blokken, men ene skiven var fra den nye blokken, og sikkert den hun da har fått. De fastet fredagen, og halve lørdag og har siden da vært fine.

Så tror jeg tar sjansen og klager, 20 kg mat som jeg ikke tørr å bruke er endel :) Dette er første gangen jeg har noe å klage på når det kommer til v&h skal det sies.

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Vel, jeg klagde til line på tirsdagen at de hadde diare (sjekker fb logg nå :lol: ) hun som hadde det fikk faste dag med fortiflora, og på torsdag igjen hadde jeg glemt at hun hadde hatt det og hun fikk mat sammen med de andre og da fikk alle diare. Jeg trodde at maten på tirsdag var fra den andre blokken, men ene skiven var fra den nye blokken, og sikkert den hun da har fått. De fastet fredagen, og halve lørdag og har siden da vært fine.

Så tror jeg tar sjansen og klager, 20 kg mat som jeg ikke tørr å bruke er endel :) Dette er første gangen jeg har noe å klage på når det kommer til v&h skal det sies.

Ekko har gått på V&H (og tørrfor) siden han var valp. På tre og et halt år har jeg aldri hatt problemer med V&H, unntatt en 20 kg blokk nå i vinter. Det må ha vært noe galt med den blokka, for når han fikk av den fikk han nesten-dirare hele tida, fikk han tørrfor var han helt fin og etter jeg begynte på neste blokk var han helt fin. Jeg fant igjen en bit av den blokka i frysern noen mnd etterpå, og uten å tenke meg om gav jeg han det. Resultatet var at han ble dårlig i magen, fra alle de andre blokkene; helt fin. Forhandlern hadde aldri hatt problemer og ingen andre blokker fra det partiet hadde hun fått dårlig tilbakemelding på (men jeg fikk ikke akkurat inntrykk av at hun var veldig åpen for kritikk), så jeg vil tippe den ene blokka har ligget litt lenge utenfor fryser e.l. under frakt og rett og slett blitt dårlig.

Hadde jeg vært deg ville jeg venta til de er skikkelig bra i magen igjen, og så testa v&h fra den blokka på en av hundene. Det kan jo like gjerne være at du har dratt med deg en mageinfeksjon fra en utstilling e.l. Utstillinger er et smitteeldorado for sånt. Blir testhunden dårlig klager du. Da er sikkert hele blokka dårlig.

Skrevet

Kastet hele blokken, tar ikke sjans på ny runde med diare på den måten, selv ikke på en hund bare. Det gidder jeg ikke å utsette mine egne hunder for, bare for å sjekke IGJEN.

Sa ifra, og fikk beskjed om at flere som hadde kjøpt fra "det" partiet hadde klaget på akkurat det samme.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...