Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som kunne tenke seg å passe Tesh denne helgen? Jeg skal jobbe og ingen av de vanlige kan.

Tesh er ei relativt ukomplisert grand danoistispe på litt over ett år, går fint med andre hunder og burdyr, katter er ikke alltid får være i fred.

Hun er rolig inne og krever ikke allverdens med tur:) kan fint være alene så lenge hun har med grind.

Blir kort da jeg skriver fra tlf, jeg kjører og henter :)

Skrevet

Hvis hun kan være alene 3-4 timer på søndag (vi skal gå MH, og har ikke plass til alle tre i bilen) så er det mulig vi kan. Må spørre om lov, siden jeg har tatt på oss hundepass helga etter også. ;)

Skrevet

Det var visst et nei herifra.. ble for mye med to hunder :(

Hadde du ikke to før? :P

Tesh teller dessuten ikke som en hel hund, hun er så stille. :P Men da skal jeg spørre den bedre halvdelen så snart han er innenfor rekkevidde. Han er jo ganske svak for Tesh, så det burde gå bra det.

  • Like 1
Skrevet

Hadde du ikke to før? :P

Tesh teller dessuten ikke som en hel hund, hun er så stille. :P Men da skal jeg spørre den bedre halvdelen så snart han er innenfor rekkevidde. Han er jo ganske svak for Tesh, så det burde gå bra det.

Det hadde jeg ja, men da bodde jeg ikke med typen og Yaris var valp og ikke mye til bry. Han har riktignok roet seg vesentlig den siste tiden, men typen har ihvertfall blitt skremt nok når det gjelder hundehold :(

Jeg er også helt enig i at Tesh er rolig!

Skrevet

Hva skulle man gjort uten sonen? :wub:

Simira kunne ha henne, og Tesh kjenner jo Kovu godt så det passet fint!

Ellers tusen takk Janka! Jeg trenger pass i April også da, om du har lyst *englefjes*

Skrevet

Det hadde jeg ja, men da bodde jeg ikke med typen og Yaris var valp og ikke mye til bry. Han har riktignok roet seg vesentlig den siste tiden, men typen har ihvertfall blitt skremt nok når det gjelder hundehold :(

Jeg er også helt enig i at Tesh er rolig!

Den andre hunden du hadde er ikke så mye til bry, hun heller :D Sorry Kaja. Din tråd.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...