Gå til innhold
Hundesonen.no

Storpuddel trenger nytt hjem!


Linda=D
 Share

Recommended Posts

Flere ganger har det dukket opp spørsmål om ikke noen har ett godt hjem å gi denne tassen og hver gang vrir jeg nesten hodet av meg mens jeg veier frem og tilbake om ikke jeg kan ha han eller om jeg kjenner noen.

Storpuddel er jo min drømmerase og jeg hadde glatt tatt denne gledessprederen om han hadde dukket opp neste år. Desverre har jeg ikke økonomi til en hund til for øyeblikket.

Han er 16 mnd og er en sprudlende og god hund.Han trenger desverre mere enn eiere kan gi han av fysisk stimuli og hjernetrim, men ingen tvil om at han er blitt elsket og fått ett godt utgangspunkt.

Spre gjerne ordet og skriv gjerne her hvis du er interessert eller vet om noen så kan jeg gi informasjon for å få tak i eier.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Supert Soelvd:-) Har skrevet til hun som eier hunden nå så regner med å få svar snart med en mail adr eller tlf nr så skal sende deg det med en gang.

Ja Lucy puddel er <3. Får krysse fingrene for at han snart får ett godt hjem. (hvis ikke vet jeg ikke hvor lenge jeg klarer å være fornuftig)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...