Gå til innhold
Hundesonen.no

Skvetter i et kjør


Wheaten terrier

Recommended Posts

Skrevet

Er jo som før skrevet ikke hjemme nå, men får gjevnlig rapport om Tjorven og hvordan det går hjemme. Er jo en del stress rundt henne nå, folk reiser frem og tilbake mellom hjemme og oslo så det kan jo ha noe med at hun er usikker på situasjonen eller noe sånt (og at det da forbedrer seg etter jul, når de fleste er hjemme), men hva kan vi gjøre med det nå?

Altså, i går når broren min passet henne sa han (en liten overdrivelse kanskje, men tror ikke det var så langt unna) at hun hadde skvettet inne minst femten ganger! (er hunder som holder på sånn syke eller noe sånt?)

Hun har hatt krystaller for noen uker siden og da gjorde det veldig vondt å tisse, så vi har bare oversett det når hun har skvettet når hun blir glad og sånn, men når er det jo blitt verre (og hun er frisk igjen) :D

Kan nesten ikke hilse på noen uten at hun tisser en stor dam. Hun er jo 9 mnd, så hun burde jo ha kontroll over blæra nå...? :?

Skal vi straffe henne når hun gjør det? (vil jo prøve og unngå det, men har ikke noe annet godt forslag å komme med, så jeg trenger hjelp her)

Hjelp?!

Skrevet

Nei jeg syns ikke dere skal straffe henne for det, med mindre hun setter seg ned å tisser med vilje da! Skvetting tror jeg ikke de har helt kontroll på..

Har dere sjekket om hun er HELT frisk? Og det kan jo være noe annet som plager henne da... Urinveisinfeksjon feks...?

Skrevet

Jeg tror jeg ville ha startet i den andre enden. Altså jobbet veldig med å få henne rolig ved hilsing. Siden det er da hun skvetter altså. Det er jo "vanlig" at noen hunder sliter med dette problemet. De blir så himla yre over besøk at de mer eller mindre fremprovoserer "regn" ved all dansingen sin, hihi...

Skrevet

Hadde noe av det samme problemet før, med den forrige hunden, og da vi fikk henne rolig, og skjermet henne for mye stress, ga det seg.

Skrevet

Vel, etter at mamma kom hjem "for godt" liksom, hjem fra leiligheten, slutta hun helt, nesten med en gang. Så det er tydelig at hun bare var usikker på situasjonen. Skvetter fortsatt inne, men skal begynne å trene henne til å sitte ned når det kommer gjester og heller la henne hilse på i stua, for nå har det første gjestene har sett når de åpnet døra, en ellevill hund. Så vi hilser på først i ganger og trener på å sitte når gjestene hilser rolig på henne. :)

Men takk for alle råd

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...