Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har denne appen på tlf sin?

http://www.endomondo.com/login tror den finnes på de fleste smart tlf...

Det er en app som viser hvilke rute du har gått, hvor mange kcal du forbrenner, hvor langt du har gått, hvor lenge du har gått osv... du kan legge til venner og se hvor langt de har gått, og gi dem en liten peptalk mens de går :)

Hva med en sonen challange!

Hvem går lengst frem til sommeren :)

Vinneren blir sprek :)

Skrevet

Jeg har! Men jeg glemmer som regel å bruke den, ellers så glemmer jeg mobilen hjemme, den går ut på strøm under turen osv. Ellers så glemmer jeg å skru den av, så jeg pluttselig går i maaaange timer :P

Skrevet

Jeg er med, må bare sjekke om jeg kan bruke app'en først. Har en iPhone 3G, som jeg nekter å oppdatere fordi samboeren min sin ble veldig treg da han oppdaterte den. Har muligens planer om å gå over Vidden på søndag, så da får jeg en god start!

Skrevet

Jeg er med, må bare sjekke om jeg kan bruke app'en først. Har en iPhone 3G, som jeg nekter å oppdatere fordi samboeren min sin ble veldig treg da han oppdaterte den. Har muligens planer om å gå over Vidden på søndag, så da får jeg en god start!

Å fy fader! mine lusne 5 km blir knust fra dag 1!

Skrevet

Jeg går ikke over Vidden hver uke, for å si det sånn. Tror ikke du har så mye å bekymre deg for. Hvor langt jeg går per dag aner jeg ikke, men kanskje jeg finner ut av det med Endomondo =)

Skrevet

Bruker mytracks fra google da den er mer presis og suger mindre strøm :)

Jeg hadde my tracks før :) det er ganske likt, men synes ikke den sugde mindre strøm, ivertfall ikke på min tlf... Også får man ikke konkurrert :P

Skrevet

MyTracks fungerte. Jeg kan fremdeles konkurrere med deg Castella, kan lage en egen tråd her og oppdatere etterhvert. Jeg lover å være ærlig ;)

haha! ja, man lurer jo absolutt ingen andre enn seg selv... :P :P

Jeg tenkte at hvis man hadde litt konkurranse så presser man seg kanskje til å gå en km eller to ekstra når man er ute med bikkja :)

Men jeg vil jo selvfølgelig forsøke å psyke deg ned, for konkurransens skyld :P

Skrevet

Jeg bruker en app jeg har lastet ned fra www.sports-tracker.com på min telefon.

Den gjør det samme som de andre programmene med lik funksjon; måler lengde på turen, gps-kartlegger ruta (kart kommer opp), hvor mange skritt det er, antall km/time og forbruk av kalorier (beregnet utifra om du angir at du går, løper eller sykler).

Jeg er veldig godt fornøyd med Sports-Tracker og bruker den nesten hver gang jeg er ute og går tur med bikkja.

Skrevet

Endomondo er litt for snill med km og hastighet her og, gitt. Brått ble det mye lengre til sentrum enn normalt. :lol: Men brukte runkeeper en gang og to,og tenker jeg skal bruke den mer når vi får litt mer barmark og turmuligheter igjen. :)

Skrevet

haha! ja, man lurer jo absolutt ingen andre enn seg selv... :P :P

Jeg tenkte at hvis man hadde litt konkurranse så presser man seg kanskje til å gå en km eller to ekstra når man er ute med bikkja :)

Men jeg vil jo selvfølgelig forsøke å psyke deg ned, for konkurransens skyld :P

Litt konkurranse er sunt =) Tror jeg må begynne med fjelltur fra fredag, slik at jeg får litt skikkelig trim, når vi nå skal begynne å konkurrere. Men forstår app'ene om du går bortover eller oppover? En fjelltur er jo mye mer slit enn en vanlig, lang tur på asfalt.

Skrevet

Litt konkurranse er sunt =) Tror jeg må begynne med fjelltur fra fredag, slik at jeg får litt skikkelig trim, når vi nå skal begynne å konkurrere. Men forstår app'ene om du går bortover eller oppover? En fjelltur er jo mye mer slit enn en vanlig, lang tur på asfalt.

ja, du ser det jo på kcal måleren :) Du forbrenner jo mer. Men km målern påvirkes jo ikke av at du går opp eller ned :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...