Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da var det en ny måned. Jeg hadde akkurat sovner når vekkerklokka ringte fem på tolv og fortalte meg at det skulle være EFIT når jeg våknet.

Picasa kutter av halvparten av bildene enkelte ganger, men orka ikke fikse på det.. dette er jo ikke en fotoskill-konkurranse akkurat :)

Anyways, klokka ringer 05:50 og jeg må dra med meg hunden ut på stua. Ca klokka seks kommer jeg ut av badet og ser en liten tass som er sånn halvveis klar for morgentur. Legg merke til den kule lua jeg har i bakgrunnen, som jeg desverre ikke har turt å bruke ute enda:

IMAG1851.jpg

Ca klokka syv er vi kommet inn døra igjen (han bruker veldig lang tid på å finne perfekt bæsjested, også må vi jo leke litt på gresset, og leke by-agilityhund og bare bare.. før vi kommer hjem igjen). Jeg spiser frokost og sjekker facebook. Juicepakken min er veldig optimistisk:

IMAG1852.jpg

Ca klokka litt over åtte sitter jeg og Anja på bussen på vei til skolen:

IMAG1854.jpg

Sånn rundt klokka ni sjekker vi lymfekjertlene til en beagle:

IMAG1855.jpg

Og sånn ca klokka ti sjekker vi det meste på en av skolens katter.. vi klarte ikke å høre pusten eller hjertelydene for den ville ikke slutte å male. Fikk lyst på ragdoll, jeg.. aldri møtt en så tålmodig katt i hele mitt liv:

IMAG1856.jpg

Nå er klokka litt før 11 og jeg sitter på bussen hjemover:

IMAG1857.jpg

Sånn rundt klokka tolv er Kuma atter en gang klar for å gå ut. Denne gangen møtte vi ei britisk dame med en shih tzu som så ut som pels med litt hund på. Stod i ca ett kvarter å pratet (sjelden jeg møter folk som kan engelsk) før vi gikk videre hver vår vei:

IMAG1861.jpg

Rundt ett er jeg irritert på meg selv som ikke klarer å holde turene på under en time, nå har jeg bare en halvtime å lese på før jeg må til skolen igjen:

IMAG1862.jpg

Halv to har klokka blitt nå og Kuma ser på meg med et blikk som sier "hvordan kan du dra fra meg når jeg har auau i øyet?":

IMAG1863.jpg

På skolen glemte jeg helt å ta bilder, men vi så bare på røngtenbilder og en film om røngtenmaskiner..

Klokka 17 er Kuma så glad for å se meg igjen at han føler for å spise litt mat:

IMAG1866.jpg

Rundt 18 har jeg bestilt pizza og jeg sjekker facebook og leser litt mer skole mens jeg venter på at den skal komme:

IMAG1867.jpg

Sitter ved datan fram til ca klokka 22. Da vekker jeg Kuma og sier at nå må vi ut en tur igjen! Han synes heller vi bare kunne droppet kveldsrunden og heller gått rett til sengs:

IMAG1870.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...