Gå til innhold
Hundesonen.no

Anette sin EFIT


Anette
 Share

Recommended Posts

Dagen startet kl 11 med dorullhylse apportering og spising

IMG311.jpg

kl 12 gikk vi ut på tur

431490_10151319410940464_804145463_22394913_50597250_n.jpg

kl 13 var vi fortsatt på tur - mer bilder her.

DSC_0067.jpg

kl 14 kom jeg inn og kastet meg i dusjen, amiga lå på utsiden og ventet

DSC_0142.jpg

kl 15 begynte jeg å bake boller og innvie kjøkkenmaskinen

DSC_0140.jpg

Dette drev jeg med frem til halv seks så da kommer det litt mer bilder av bollebaking + middagslaging :)

DSC_0144.jpg

DSC_0145.jpg

ta da :D

DSC_0149.jpg

Kl 18,19,20 så må jeg referere til de flotte bildene SandyEyeCandy legger ut fra treningen vår :P

21 tok jeg bilder i leiligheten - Amiga sine sløyfer er hentet fra nøtterøy og lagt utover for å så henges opp.

DSC_0151.jpg

og klokken er straks 22 og jeg spiser kveldsmat mens jeg har ryddet opp på pulten som brukes til reperasjon osv.

DSC_0155.jpg

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så ut som at det var begynt å bli et skikkelig hjem der nå :D Lever planten jeg og Lill ga deg enda? :lol:

jaaa :P sånn nesten :lol:

50mm funker ikke til å ta bilder inne med,får ikke med noe :lol: skal ta med det andre objektivet av alt senere siden lill maser :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for fantastisk deilige boller og brus! :)

takk for hyggelig selskap også :D gleder meg til å se bildene fra "treningen" :P

Haha jeg får lyst på bollene, selv om jeg faktisk fikk smake :P

Ser ut som en kjempefin dag, og vi fikk jo virkelig prikken over i'en også :D

:D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh, for noen boller *sikle* Og du? Amiga er bare tidenes søøøteste hund! Det er jeg helt overbevist om!

Godt :ahappy: Hun er faktisk ekstremt søt :wub: (haha,mammahjertet slår til :P )

Åkei, DA forsto jeg hva EFIT sto for. Et foto i timen :) gøy å se en hund's dag slik.

ja, vi har det hver måned :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...