Gå til innhold
Hundesonen.no

Skrekkbøker


Guest Michellus
 Share

Recommended Posts

Guest Michellus

Inspirert av fantasybøkertråden lurer jeg på om dere her på sonen har noen gode forslag til ordentlige skrekkbøker.

Jeg er kresen på skrekk. For meg er skrekksjangeren noe som har med spøkelser og paranormale ting og det skal være skummelt. Varulver og vampyrer tilhører, for meg, fantasysjangeren. Det kan godt være utrolig dritskummelt, men det er fortsatt fantasy i mine øyne. Det samme gjelder aliens, men disse tilhører da sci fi. Jeg føler også at mord og gore og alt det der tilhører thrillersjangeren. The Ring eller The Grudge er filmer jeg vil si tilhører skrekksjangeren ganske greit.

Jeg vil tisse i buksene og bli like redd som det jeg ble av å se the Grudge på kino. I to måneder etter å ha sett denne filmen klarte jeg nesten ikke å fungere normalt i hverdagen. Jeg hadde problemer med å vaske meg i bakhodet, jeg slet med å sove uten lys på og jeg turte ikke se under dyna mi. Speil var også noe jeg unngikk for det meste. Det kunne jo hende at Kayako dukket opp i vinduet for å rive av meg underkjeven eller drepe meg på andre måter.

Bøker synes jeg gjerne er skumlere enn filmer da fantasien ikke setter så store grenser for hva du selv kan se ut ifra det du leser.

Så ja, gode, skumle skrekkbøker. Anyone?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har du lest noe av Caitlin R. Kiernan? Jeg ble nylig ferdig med "Threshold", som var veldig cthulu-esque. Veldig creepy bok, anbefaler henne på det sterkeste. (Men måten hun skriver på i denne boka oppleves litt underlig i begynnelsen, vær advart. Du blir vant til det, og det er ett veldig godt virkemiddel for fortellinga også.)

Skal til å begynne på Daugther of Hounds av henne nå, og gleder meg, og har også Silk og The Red Tree på lista. (Silk er vel den hun har fått mest skryt for tror jeg.)

Jeg har Mark Danielewskis "House of Leaves" på leselista også - den skal vistnok være skitskummel, i følge venner. http://www.amazon.com/House-Leaves-Mark-Z-Danielewski/dp/0375703764/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1330614402&sr=8-1

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Michellus

Notert ned! :D Det er veldig lite jeg egentlig kan si jeg har lest innenfor denne sjangeren. Ikke hørt om de du har nevnt, men de gleder jeg meg til å begynne på :D

Så kanskje greit å nevne at jeg leser kun på engelsk.

Kom gjerne med mer!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må jo slå et slag for Stephen King da! Han har ihvertfall klart å skremme meg mange ganger. Alt jeg har sett av serier/filmer som av laget etter hans bøker synes jeg ikke noe om (kanskje bortsett fra "Carrie" og "Misery") men bøkene digger jeg. Den mannen kan beskrive smerter og pine altså! :devil:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Yellow

Haha, husker jeg så The Grudge på kino selv (er jo en del år siden), og var så redd når jeg kom ut i mørket fra kinosalen. :D

Har dessverre ikke tips, liker best å lese krim, jeg, da, men hadde kanskje vært spennende å lese noe skikkelig grøss en dag også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Michellus

Må jo slå et slag for Stephen King da! Han har ihvertfall klart å skremme meg mange ganger. Alt jeg har sett av serier/filmer som av laget etter hans bøker synes jeg ikke noe om (kanskje bortsett fra "Carrie" og "Misery") men bøkene digger jeg. Den mannen kan beskrive smerter og pine altså! :devil:

Stephen King er min all time favorittforfatter :D Sønnen hans, Joe Hill, har også kommet ut med tre bøker. En novellesamling med spøkelseshistorier og to grøsserromaner.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I to måneder etter å ha sett denne filmen klarte jeg nesten ikke å fungere normalt i hverdagen. Jeg hadde problemer med å vaske meg i bakhodet, jeg slet med å sove uten lys på og jeg turte ikke se under dyna mi. Speil var også noe jeg unngikk for det meste. Det kunne jo hende at Kayako dukket opp i vinduet for å rive av meg underkjeven eller drepe meg på andre måter.

Sjææææææl :lol:

Hørte også den ekle lyden hun lagde over alt! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...