Gå til innhold
Hundesonen.no

Bur eller ikke ?


odam98
 Share

Recommended Posts

Du skal ikke lete mye for å finne mange tråder her inne om dette emnet.

Jeg personlig synes at det er en uting, og ville aldri hatt mine hunder i bur inne. Jeg snakker selvsagt om å bruke bur hvor man lukker døren. I Sverige er det forbudt å ha hund i bur i hjemmet for å nevne det.

For å ta et eksempel:

Hvis du har hunden din i bur om natten(i åtte timer), og om dagen mens du er på jobb(i åtte timer), og aldri har hunden i bur ellers, dvs. den er aldri i bur ved andre anledninger, og du bor ved arbeidsplassen så du bruker ikke noe tid på transport, og jeg antar at hunden aldri er i bur på dagtid i helgene, så vil hunden(hvis den lever i 12 år), ha bodd i bur i nesten 7 år. Det er lang tid å tilbringe i et lite bur hvor du knapt kan stå oppreist og knapt kan snu deg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan ikkje tenkje meg du hadde likt å sitte innestengt i eit bur ein heilt skuledag/arb. dag? Då ville eg heller ha laga til eit avgrensa område hunden kan vere på, der den har alt den treng når du er vekke :)

I bil er bur det sikraste, så der er det best å ha hunden i bur når du skal ut og kjøre og ha hunden med ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Siden dette er en viktig problemstilling for alle oss som har hund, håper jeg du leser gjennom trådene, tenker over de ulike argumentene og så skriver et innlegg i tråden din. Da lover jeg å svare :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
    • Hei.  Jeg har hatt Mitt spor og err veldig fornøyd med dem men nå skal jo dem legges ned fra 30sept nå.. Så da fikk jeg tilbud om å få gratis brikker igjennom Lildog og dette er noe av det mest ubrukelige jeg har hatt.. Dem har ikke i nærheten av det Mitt spor har av aktivitetsovervåkning og turfunkjon osv.. Så jeg skal over til Tractive men har 2 hunder så det som holder meg igjen er prisen på abennomentene jeg må ha siden jeg vil jo ha alle de funksjonene som er tilgjengelig men da må jeg ut med minimum 2520-, for ett år på begge gutta samtidig for å få fullt utbytte av trackeren.. + at det koster jo fra 1000-, - 1500-, pr sporingsenhet oppå der igjen.. Og med uførepensjon så har man ikke mulighet til å betale sånne summer på engang på en sporingsenhet men heller det enn å miste dem fordi dem kanskje løp etter ett rådyr ellernoe og løp for langt og ikke finner veien hjem igjen..  Så du betaler for trygghet på tur tenker jeg.. Jeg har mine løse på tur nesten hver eneste dag.. Det har gått bra hittil men man vet aldri..  MEN STYR UNNA LILDOG IHVERTFALL ER MITT RÅD!!! 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...