Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da var vi hjemme igjen etter å ha debutert i championklasse :ahappy: Blondie var eneste championtispen og vant da klassen med ck. I bestetispe klasse vant hun og endte tilslutt opp med å bli BIM :ahappy: Fin debut, det!

Jeg fikk også stille en mops for Synnøve i beste tispe klasse :ahappy: Det var kjekt, og jeg gjør det gjerne igjen! Jeg syns ikke de var gal :P

  • Like 9
Skrevet

Tralalalalalalaaaaaaaa, jeg er happy happy happy!! Forteller mer etter BIS valp finalen i morgen ;)

BTW gratulerer til Marie og ceccy, jeg har sett risk en del ganger i løpet av dagen ja!

  • Like 1
Guest Lilli22
Skrevet

Aron fikk 1 plass i unghundklasse m/CK, beste hannhund med CERT og BIR og i tillegg ble han BIG. Da er det tilbake i morgen for å stille i best in show. =) For en flott dag! =)

Skrevet

:bananas: :bananas:

For en super utstilling, IGJEN, hehe :P

Grådig fornøyd :D

Santos fikk jo BIR i sin debut i Ølen, av 4 valper.

Idag nok engang 4 valper og han nok engang BIR :jump: :jump:

I gruppen så klinker han til og blir BIG3 :bananas: :bananas: :bananas:

Super gutten min som skal bli så grådig spennende og følge han ettersom han vokser :D

Red:

Kritikk :D

Vellbalansert, særdeles vellform hode

Prima neseparti, bra pigment, vellbaren hals

fin overlinje og hale, knapt vinklet front og vell vinklet bakparti

sunde bevegelse og fin pels.

  • Like 4
Skrevet

Stilte Gigi'en til BIM voksen terv i går,

og så var det to valper fra meg påmeldt. Det ble BIR Nizhoni's Sands of Time (hanne) og BIM Nizhoni's Timeless Design "Jolie" og "lille" gutten ble også 2.BIG valp :D

Godt fornøyd og stolt oppdretter :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg stilte Cairn terrier valp som jeg har nappet.

Vi ble BIR og deretter BIG valp!! Herregud for en gøy opplevelse. Ble desverre ikke plassert i BIS i dag, men valpen var helt utslitt og dempa mye (snuste i bakken, levde sitt eget liv), så dommeren likte oss ikke :P No worries, vi ble jo BIG!!

417378_10151337116665529_707430528_22954689_190571249_n.jpg

GLIIIIIS!!

i gruppefinalen...

398392_10151339506510529_707430528_22969198_494137687_n.jpg

Jeg har aldri stått i gruppefinale før, så det var supergøy!

  • Like 5
Skrevet

Her var det mykje flotte resultat :D .

Laffen vart gruppevinnar, som einaste deltakar i gruppa, med resultat Very Good. Heilt greit det, første utstillinga nokon av oss har vore med på, med eller utan hund :) .

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer til alle med gode resultat!

Kritikken til Laffen (litt sen, men her er han iallefall...):

"Middel stor mask. hode m. bra profil, mørke øyne, middel long hals, bra rygg litt rett kors. Kunne hatt litt mer vinkler foran og bak. Bra stamme, men trenger mer volum og masse. Bra pels. Med litt høge strømper på forbena. Trenger mer bredde i fronten. Litt kort i steget bak. Med høg hale."

Analyser i veg :ahappy: .

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...