Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 123
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nei, vi oppdaget det. Det ble bare OlavEmil og meg. Så nå har jeg en klissvåt, kjempefornøyd valp her som har fått igjen troen på store hunder

Uken etter påske høres ut som et fint tidspunkt.

Vi er med, så sant det passer! Er enn så lenge åpen for tid og sted.

Skrevet

Det er nesten der vi gikk Helene... :-) Dårlig med muligheter for frislipp om dere går opp svingene i Munkeboten.

Men er noen stier inn i skogen som er super - vi går der ofte :-D

Går der som vi gikk hin dagen, opp mot fjellet, ned i munkebotsvingene og videre opp mot Sandviksfjellet. Det er en tur hvor hundene kan gå uten bånd 80 % av turen :-)

Skrevet

Jeg vet ikke hundreprosent om jeg blir med eller ikke. Skal se om jeg får gikk dere en lyd før dere er på parkeringsplassen og venter, men om jeg glemmer meg, så vet dere ihvertfall at det ikke er sikkert jeg kommer og da trenger dere ikke å vente.

Skrevet

Åh, men bli med da folkens, jeg kjenner jo INGEN av dere! Det er også flott om det ikke BARE kommer en berner sennen og oss, siden Kuro ikke er så stor :P

Skrevet

Eg kjenner heller ingen om ikkje Marie kjem, det gjer vel ingenting? Eg kjente ingen første gong eg var med på sonentur heller, og då var vi nesten ti stykk.

Men skulle ikkje Synnøve og Gunnhild vere med?

No skal eg køyre frå Åsane til Bergen, ut att til Arna, så inn att til Sandviken. Mogleg eg blir litt for sen, men eg kan nåast på 957 92 646. Ikkje gå utan å høyre om eg er langt unna! :P

  • Like 1
Skrevet

Nei, vi oppdaget det. :P

Det ble bare OlavEmil og meg. Så nå har jeg en klissvåt, kjempefornøyd valp her som har fått igjen troen på store hunder :wub:

  • Like 4
Skrevet

Så bra dere hadde det kjekt! :) Jeg fikk endelig med meg min kjæreste på tur, så jeg grep sjansen til å gå med han istedenfor. I tillegg til at jeg hater å kjøre i rushen og gjør alt for å unngå det :lol:

Skrevet

Haha! Jeg prøvde å få med meg kjæresten på denne turen jeg, men det var visst ikke snakk om :lol:

Jeg er med på tur igjen neste uke! Bare jakka og skoene mine rekker å tørke først. :lol:

Skrevet

Takk for turen :) .

Vi hadde ein kjempekoseleg tur, vi, sjølv om det vart VEL vått på slutten. Håpar klærne er tørre att til neste veke, då...

Skrevet

Hahaha, ja, det håper jeg også. Jeg kunne bokstavelig talt tømme vann ut av skoene da jeg gikk ut av bilen din, haha!

Nå har Kuro først ligget i stolen. Og så skulle noen sitte i den, så da løftet samboer ham over i sofaen. Og så ville samboer ligge i sofaen, så da la han Kuro på brystet sitt. Vanligvis så liker ikke Kuro å bli herjet med og løftet rundt, men nå bare strakte han seg så laaang han var og la seg på ryggen oppå brystet til sambo. :wub: SLITNE lilletroll! :lol:

  • Like 1
Skrevet

Så kjekt at dere hadde det fint, for min del dukka det opp tilbud om agility innetrening, så jeg prioriterte det i drittværet :P

Men i morgen kl 14 skal jeg gå opp løvstakken fra Langeskogen, heng dere på den som vil... men jeg går ikke helt til topps, bare frem til klatre-delen begynner. og om det høljer ned er det avlyst :P

Skrevet

Møtes dere til faste tider og på faste steder? Jeg er ny her, men vil gjerne treffe andre med hunder i Bergensområdet. Har en strihåret dachs på ti måneder som har godt av å leke med andre hunder. Naboene har en langhåret dachs som han leker med av og til, men vi kjenner ingen med hunder og derfor har han aldri hatt noen faste lekekamerater. Han har fått leke med en rekke hunder den siste tiden, og leker stort sett fint med de fleste. Unntaket er små valper. Valper som ikke er så mye mindre enn ham (han er ni kilo - med korte dachsben) og som gir beskjed hvis han går over streken har han lekt fint med.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...