Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen italiensk eller nederlandskkyndige her? Leter etter lovtekster!


Recommended Posts

Skrevet

Hei,

I 2008 besluttet Nederlandske myndigheter å oppheve raseforbudet. Det gamle forbudet ble ersattet med nye regler for hundehold. I 2009 gjorde Italienerne det samme. Jeg vil gjerne lese de nye og gamle lovtekstene, men kan ingen av de nevnte språkene, så jeg finner rett og slett ikke frem til dem! Kan noen Soniser hjelpe meg??

Skrevet

Google translate er faktisk overraskende flink når det gjelder nederlandsk til engelsk..

Jeg bruker det aktivt i kommunikasjon med en nederlandsk oppdretter som ikke er så flink i engelsk.

Skrevet

Google translate er min nye bestevenn :) Men for å finne frem til riktige nettsider trengs litt mer språkkyndighet, førstehånds type. Tusen takk til Diffi!!

Trenger også noen til å hjelpe meg å finne de italienske rettskildene... Noen som leser italiensk her..? :cheer:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...