Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Etter mye tenking og stryking av raser har jeg kommet frem til at storpuddel blir min hund nr to. Forhåpentligvis til neste sommer. Hunden jeg har nå fikk jeg da han var 2,5 år så har aldri vært gjennom prossesen med å finne oppdretter. Noen her som har oppdrettere å anbefale eller fraråde? Funnet en oppdretter jeg synes virker veldig seriøs og har utrolig flotte hunder, men er det noen her som har noen erfaringer? http://www.arsnovas.com/ Vil også høre om deres erfaringer med puddel generelt og gjerne om dere trener aktivt innen noe spesiellt. Jeg kommer til å bruke hunden til kløvbæring, snørekjøring, agility, få en utdanning innen terapihund og ellers ett aktivt hverdagsliv. vil også gjerne høre om klipp. Hvor ofte må ansikt barberes og om jeg vil holde kroppen ganske kort (sett litt på terrierklippen) hva slags utstyr trenger jeg da? må man ha en voldsom samling maskiner og sakser. hva er evt ett "minstekrav" til utstyr?

Skrevet

Har ingen erfaring med puddel, men kjenner nokon som har ein storpuddel frå Kennel Shameera, og det varkar som at dei får god oppfølging og at det er ein seriøs oppdrettar i vert fall.

Og veit om ei i klubben (har ikkje sett ho på år og dag no då...) som trente og konkurrerte med sin storpuddel. Men om du ikkje skal stille hunden, og gjerne halde pelsen kort, så treng du neppe allverden med utstyr.

Masse lykke til med puddeljakten Linda! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...