Gå til innhold
Hundesonen.no

P-piller, P-sprøyter eller noe annet til tispe?


Recommended Posts

Skrevet

Hvordan er det med p-piller, p-sprøyte til tisper?

Til hannhunder så heter det kjemisk kastrasjon? Er det det samme som p-piller, p-sprøyte til tisper? Hva heter det for tisper? Heter det også kjemisk sterilisering/kastrasjon også på tisper eller?

Hvor ofte må tispene få p-piller, p-sprøyte? Hva er fordeler/ulemper med dette?

Noe annet nyttig info ang. å ikke få løpetid? Flere behandlingsformer enn p-pille, p-sprøyte?

Hva er det beste/enkleste? P-sprøyter?

Må man ha en kjempegod grunn til p-sprøyter ol.? Noe som er helsemessig anbefalt eller kan alle og enhver hundeeiere bestemme dette selv?

Vet dere hva dyrleger pleier å anbefale?

Jeg er bare veldig nysgjerrig ang. dette. Hehe :P

Skrevet

Man gir ikke p-piller eller p-sprøyter på regelmessig basis til tisper på samme måte som hos katter. Enten kastrerer man (fjerner livmor) eller man passer på tispa nå den har løpetid.

  • Like 1
Skrevet

Er vel ikke frykten for graviditet som er hovedpoenget. Men problematikk rundt endret atferd når det er løpetid, og innbilt svangerskap etterpå. Ved P-piller ol har en jo mulighet til å få ett kull på ett senere tidspunkt.

STIG:)

Skrevet

Er vel ikke frykten for graviditet som er hovedpoenget. Men problematikk rundt endret atferd når det er løpetid, og innbilt svangerskap etterpå. Ved P-piller ol har en jo mulighet til å få ett kull på ett senere tidspunkt.

STIG:)

Men bør man ha kull på en hund med hormonproblemer?

Holder med siri her, enten kastrerer man eller så passer man på hunden.

  • Like 1
Skrevet

Men bør man ha kull på en hund med hormonproblemer?

Signeres...

Hunden til svigers er snart 12 år, og har gått på p-sprøyte siden første løpetid. Har sliti mye med overvekt (ikke sikkert det er p-sprøytenes skyld, da :P) og er et lite troll som tror hun er mann. Ikke noe jeg vil anbefale enhver, egentlig :P Men vet ikke hvordan de har gått frem for å få det eller noe da.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...