Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

På PM'et vil jeg tro.

Har hørt at det er påmeldt 33 Staffer, det var mange oppi der. Men så skal visstnok noen kjøre fra Sørlandet og da :blink:

Vil si det ikke er så mange, begynner å bli helt normalt med rundt 30 påmeldte staff selv her nord nå.

Rasen har jo nærmest eksplodert...

Da vi begynte å stille hampus i 2007 var det vel 2 staff på vårustillinga, som er en nasjonal utstilling.

Nå er det over 20 på de nasjonale og gjerne rundt 30 på NKK.

Skrevet (endret)

Vil si det ikke er så mange, begynner å bli helt normalt med rundt 30 påmeldte staff selv her nord nå.

Rasen har jo nærmest eksplodert...

Da vi begynte å stille hampus i 2007 var det vel 2 staff på vårustillinga, som er en nasjonal utstilling.

Nå er det over 20 på de nasjonale og gjerne rundt 30 på NKK.

Åja, så jeg vet ikke mer enn at det er 15 storpudler påmeldt altså. Men går man en og en inn i ringen, det gjør man vel ikke? Og er det lett å skjønne når man skal inn? :)

Jeg er så grønn. Men jeg har med to proffinger, de har lovet å passe på meg.

Ta en titt her så blir du kanskje litt klokere..

http://www.nkk.no/nk...RTICLE_ID=13708

Ser at mitt forsøk på å redigere det til et multisitat misslyktes veldig her...

Endret av Hampus
Skrevet

Er endel som kommer oppover med staff, i forsøk på å "hente" certet, men vi begynner å få bra kvalitet her oppe også.. :P

Var 4 påmeldte B's her ifjor også, men da var det bare utdelt en excellent med ck, resten røyk ut med blått/gult.. Satser på bedre i år. Er usikker på dommeren, men håper på det beste... :ahappy:

Ser til min store glede at det er påmeldt både Farao og Etna hund! :banana:

Skrevet

Mange fra Østlandet som drar oppover i et håp om "billig" Stor Cert. Så jeg vil vel tippe rundt halvparten av de påmeldte Staffene er Østlands Staffer.

Skrevet

Mhm.. Er nok endel svenske og finske også.. :)

Et par Finner kanskje, men det pleier ikke å være så mange Svensker der. Har ganske bra koll på de som skal dit serru :lol:
Skrevet

Det står endel navn på Staffeforane, også er det noen som aldri vil si hvor dem skal på nett, men siet det til alle "utenfor" nettet :lol:

Skrevet

12 Siberians ser jeg. Som vanlig et bra antall SH i nord, og de har alltid god kvalitet også. Er ikke nord man drar for "billige" cert på denne rasen i alle fall!

Skrevet

12 Siberians ser jeg. Som vanlig et bra antall SH i nord, og de har alltid god kvalitet også. Er ikke nord man drar for "billige" cert på denne rasen i alle fall!

Godt det finnes en rase med gode kvaliteter her da, siden alt annet vi har er middelmådig rask... :w00t:

Skrevet

Godt det finnes en rase med gode kvaliteter her da, siden alt annet vi har er middelmådig rask... :w00t:

Som vanlig i denne rasen, uansett hvor man er i landet. Så kan man selvsagt ha begge deler. Men det PLEIER å være en god del veldig bra hunder i nord. Hadde IKKE dratt dit i jakten på noe billig cert nei ;)

  • Like 1
Skrevet

Hvis dere sikter til meg anngående middelmådig rask så mener jeg ikke det! Staffene i nord har høy kvalitet, men det er jo faktisk "billigere" å få et Cert oppi der med 30 påmeldte (19 ifjor) enn når det er 60-100 påmeldte "her nede".

Skrevet

Jeg skal til Harstad, fant jeg ut i går :banana:

Gleder meg til å komme meg nordover igjen, har så mange fine minner der og elsker naturen. Jeg har vært i Harstad én gang før, og da hadde jeg mitt første ringsekretærelevarbeid. Ringsekretæren så kjapt at dette kunne jeg, forlot ringen uten å si fra, freaket meg ut i cirka tre sekunder, før jeg bare EIDE ringen resten av dagen :D :D :D:P

  • Like 2
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...