Gå til innhold
Hundesonen.no

Kan noen hjelpe disse stakkars små? (Valper uten mor)


Recommended Posts

Skrevet

Sakset fra Facebook, skrevet 03.02.2012 kl 03.00

May Holmli

Dette er det største mareritt. Fine, snille gode Lizamora mi døde i natt, og hun har 7

små valper som savner moren sin. Er helt skjelven og klarer ikke å skrive, er vel i sjokk

ennå. Er det noen der ute som har ei tispe som har valper, som kan ta noen av

valpene. Eller som har ei tispe som har mista valpene sine? Håper dere kan dele

dette, og er sååå glad for alle som eventuellt kan hjelpe.Valpene er 3 dager gamle. Ta

kontakt med May på tlf. 95168240

Skrevet

Håper det ordner seg for valpene.

Men kanskje lurt å skrive hvor de holder til og hvilken rase det gjelder?

Kjenner dessverre ingen som potensielt kan hjelpe selv.

Skrevet

Det ser ut til å være leonbergervalper. Sted har jeg ikke funnet enda.

Det er leonbergervalper ja, syv stykker. Huff, skikkelig tragisk hele greia. Flott og trivelig hund de har mistet, og syv valper uten mor. :hmm:

Skrevet

Leste nettopp på Face at de hadde funnet amme til valpene. Om det stemmer eller ikke kan jeg ikke gå god for.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...