Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Endelig noen som postet en EFIT, har sittet og ventet i "hele" dag, kan jo ikke være først vettu.. begynte nesten å lure på om alle hadde glemt det denne måneden, når jeg hadde vært så flink å ta bilder.

Bruker sånn fønky æpp på mobilen, sånn hipstergreier for å føle meg ekstra kunstnerisk. Det er sant, man blir plutselig en kjempeflink fotograf når bildene ser ut som de er tatt med dårlig kamera.

09:30 - Spørsmålet mitt om å gå tur blir møtt av sure grynt av type, katt og hund. Jeg går og setter meg ved dataen. Etter en stund hører jeg Kuma bjeffe i søvne.. søte gutten min.

shot_1328084696546.jpg

10:30 Jeg sitter enda ved dataen.. er visst den eneste her med en normal døgnrytme.

shot_1328088559788.jpg

11:00 - sniker inn et bilde til selv om det ikke har gått en time. Villdyret har våknet og er klar for å gå tur! Men først må man spionere litt på naboen. Designen på leiligheten vår er slik at døren til terassen er på badet, så Kuma bruker å leke i snøen mens jeg pusser tenner.

shot_1328089765712.jpg

11:30 - Typen har også kommet seg opp og jeg og Kuma følger han til Blindern før vi går videre til Frognerparken. Og ja, jeg bruker flexiline.. for en viss hund liker ikke å drite i grøfta, men vil helst lengst mulig ut i snøen.

shot_1328092230554.jpg

12:30 - På tur i frognerparken. Har lekt med en puddelXcocker valp og brummet litt på en flat som ikke skjønte at det er veldig frekt å buse på i 100km/t.

shot_1328095110368.jpg

13:30 - Slappe av i sofaen. Jeg blir alltid så glad når han legger seg inntil meg. Det er noe han har begynt med i det siste, og jeg gleder meg til å vise det til ei venninne i Ungarn som synes jeg er rar som roper "se som han kooooser" når han setter seg inntil meg ved sofaen :P

shot_1328101109434.jpg

14:30 - Har som smått begynt å rydde litt fordi vi skal få besøk i kveld, men det er jo kjedelig å ta bilde av, så her er ett uklart bilde av pusen min, Storm. Mobilkamera + pus i bevegelse = vanskelig.

shot_1328102896199.jpg

15:30 - Begynner å se litt greit ut. Bare støvsuging som gjenstår, men det skal typen få ta seg av.

shot_1328105725897.jpg

16:30 - Tape litt i wordfeud

shot_1328110544493.jpg

17:30 - Kuma sier at vi må ut å leke litt i snøen.

shot_1328112280372.jpg

18:30 - Det har vært selskap i underetasjen og vi fikk restene. Nammenam. Vi fikk kakestykke også, men det var marsipankake så den ble konsumert før jeg rakk å ta bilde av den.

shot_1328118300840.jpg

19:30 Besøket har kommet og vi ser på en episode av Sherlock på DVD og spiser pizza. Luksus.

shot_1328120769310.jpg

20:30 Jeg tar bildet av vinglasset mitt fordi jeg sitter enda og ser Sherlock og har ingenting bedre å ta bilde av. Etter dette går det mye i det samme, så nå orket jeg ikke ta flere bilder.

shot_1328126940647.jpg

EFIT er GØY!

  • Like 1
Skrevet

Åh, jeg vil også ha en leilighet hvor jeg kan stå i morgenkåpe på verandaen og pusse tenna mens vinden leker med håret mitt! Kjenner at jeg blei litt søvnig av bildene dine. Med den appen ser alt litt overskya ut, nemlig, og jeg er litt værsjuk. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...