Gå til innhold
Hundesonen.no

Gjeterhunden Caro! :)


Recommended Posts

Guest lijenta
Skrevet

Han hørtes jo helt ypperlig ut. Kos deg videre med Caro og gi oss raporter om hvordan det går

Skrevet

Så flink han er! Å fin. Hva slags stamme er det på han og hvor fikk du han fra? Jeg liker hårlengden hans :P Ikke for langt og bustete, men ei for kort.

Hehe!, har ikke stamtavle på han, han er fra Hallingdal. Er ett lite "gårds uhell" tror jeg. ^^

Begge foreldrene hans er fra samme gård, de har hatt ett kull før med fine resultater. Moren er ku-gjeter og familiehund og faren er familiehund, begge er kjempe fine og snille. Caro her er nok mest lik faren sin i størrelse og moren i tegninger og farger. :)

Pelsen hans er kjempe fin, den tugger seg ikke (bare litt bak ørene.) og krever veeldig lite stell + han røyter minimalt! :D Eneste gangen han røyta "voldsomt" var når valpe pelsen blei borte. :):)

Skrevet

Hurra i dag er Caro 1 år! :D 04.06.12

post-10743-0-26897300-1338793431_thumb.j

Tenk att han her er blitt 1 år alt...

post-10743-0-64823100-1338793439_thumb.j

Gjeter sau fint selv med lamunger

post-10743-0-97946100-1338793447_thumb.j

Siste han oppdaget nå er agility, noe han syns er utrolig gøy!! :)

post-10743-0-87713800-1338793450_thumb.j

Hurra for vår fantastiske hund!

Du er en ramp uten like som kommer unna det meste når du bruker dine store "puppy eyes",

vi skjønner når du har gjort noe galt, da ligger du nemlig helt stille på sengen din og skotter opp på oss når vi går forbi, selv om vi ikke har sagt noe til deg. Du koser oss når vi er triste, da legger du deg heeelt inntil oss, stirrer oss i øynene og logrer. Du vekker oss om morgen med å stikke den iskalde snuten din under beina våre, du har tydeligvis skjønt att det er da det blir reaksjon. Du høres så tøff ut når du bjeffer eller knurrer litt mot naboer, men det du egentlig gjør er å løpe mot oss og stå bak oss å brumme..tøffingen..:)

Du gjør alle glad når du nesten spretter bortover på rompa mot folk du vill hilse på, når du nesten piper av glede når vi kommer hjem etter att du har vært alene eller når du hilser på nye mennesker.

Når du møter barn er du utrolig forsiktig, du snuser litt på beina/hendene deres også legger du deg ned og lar dem klappe deg over alt, noen ganger har du nesten rullet oppå dem for å få mer kos..eneste gangene vi må passe på deg er hvis noen unger løper, da vill du gjærne være med, men du blir ofte litt voldsom. :)

Vi er uendelig glad i deg Caro og ingen hund kan noen gang ta din plass! :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Vet du hva? Jeg drømte om dere en natt faktisk, Caro gjetet sauer, var så flink så! Haha :)

haha okeeeei :P:whistle:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
    • Herlig! Får jo ikke mindre lyst på rasen av dette! (det sagt, det blir lenge til det blir noe hund her, for tiden vurderer jeg om jeg orker å ha undulat...)
    • Siden sist har Zelda blitt 6 måneder. Vi koser oss med både tur og trening. Og sønnen har gjennomført ett helt helgekurs hvor han håndterte hunden så nå skal vi prøve ut litt forskjellig grener og se hvor (forhåpentligvis) interessen finnes.  Zelda har vokst mye rent treningsmessig og jeg er er positivt overrasket over hvor mye som bor i denne hunden og hvor lett trent hun er. Hun lærer helt vilt fort og blir ikke lett sliten/lei. Tur på hytta  Må øve på å kjøre buss Valpekurs 🐶 Feirer 6 måneder med en fin tur 🥳 Innebygd båndholder 😄  
    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...