Gå til innhold
Hundesonen.no

"ny" hund-NKK-blanding


Recommended Posts

Skrevet

Typen min har en blandings hund som ikke er reg. i NKK og har da heller ikke NOX registreringsnummer. Jeg har begynt å trene med hunden og vil veldig gjerne konkurere etterhvert (iløpet av våren forhåpentligvis) Han har ingen ting i mot at hunden står på meg hos NKK. Spørsmålet er hvordan gjør jeg det?

Må han være medlem av NKK og hunden står på han? eller kan jeg være (med)eier på hunden i NKK reg? Jeg har allerede en hund som er medlem og NOX registrert. :)

Skrevet

Får du registrert hunden på deg om chippen er reg på han?

Samboeren min sin hund står NOX-registrert på han. Det var ett eller annet med innloggingen der slik at jeg får opp hans hund også der, men husker ikke helt hvordan jeg gjorde det. Det kan NKK svare på ihvertfall. Jeg melder på stevner på min innlogging for hans hund.

Skrevet

Får du registrert hunden på deg om chippen er reg på han?

Samboeren min sin hund står NOX-registrert på han. Det var ett eller annet med innloggingen der slik at jeg får opp hans hund også der, men husker ikke helt hvordan jeg gjorde det. Det kan NKK svare på ihvertfall. Jeg melder på stevner på min innlogging for hans hund.

Ja var det jeg lurte på;) chippen står på han. Så da må han være medlem da? For jeg kan vel ikke melde på meg med hans navn. Altså navnet hans står i katalogen også kommer en kvinne? Så jeg må jo få han på min innlogging også. Sendte NKK en Mail for noen uker siden men de har enda ikke svart, så får vel ringe de:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...