Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi (CM Design) Skal ha stand der

Jeg skal dit ! Riktignok uten hund, men det blir min første utstilling både med og uten hund. Jeg gleder meg som en liten unge!

Jeg kommer med mitt nye tyske håp, blir første utstillingen hennes:D

Skrevet

Det er parkometere der, så prisen avhenger av hvor lang tid du "kjøper" når du kommer på morgenen. Gjetter på kanskje 15-20 pr time, og så er det sånn 70-80,- for hele dagen...

Mener at det sto på hjemmesiden til Exporama, men fant det ikke nå, dessverre.

Det er så rart å skulle på utstilling i morgen, men ikke ha noen hund som "må" gjøres ferdig i kveld.. Til og med litt sen møtetid, så man behøver ikke engang stå opp "før fuglene"... Snodig..

Men likevel er jeg spent, da - har de vanlige utstillingsnervene!

Susanne

  • Like 1
Skrevet

Er det dobbeltposting når man har 12 timer mellom postene? :P Edit: OK, 10, da.

Veier fram og tilbake om jeg skal stille Mackenzie for Ulf Bråthen i morgen. Søstera har fått både rødt og blått av ham... :huh: Har aldri fått blått før på henne og har ikke lyst til å bryte den trenden, heller... Hun har ett cert og hun trenger ett "småcert" til, men jeg tror sjansene er store neste lørdag.

(Og i tilfelle det ikke er underforstått, så stiller jeg egentlig med tanke på å oppnå tittel - er ikke den som stiller bare for å stille)

Skrevet

Jeg kommer og kikker i morgen :D rop ut om dere ser meg! Jeg kommer med lillebror på 4,5 år. Må bli hundevant må skjønne. En blond jente og en blond guttunge på tur!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...