Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har nå fått opp Laika i leiligheten vår på Os. Har derfor lurt på om jeg skal høre med noen her på sonen om å passe Laika en helg eller en dag av og til, om vi f.eks. skal inn til byen en dag. Det er ikke noe jeg ser føre meg kommer til å være veldig aktuelt, men synes det er ok å ha noe i bakhånd.

Som noen kanskje vet er ikke Laika den letteste hunden å ha med å gjøre, da hund utagerer mot både andre hunder og folk. Hun krever en del, og om hun kjeder seg finner hun gjerne på noe på egenhånd(f.eks tygge på fjernkontroller og sokker osv). Dette er grunnen til at jeg er veldig skeptisk til å la andre passe henne, og lurer egentlig på hva dere synes?

Om noen hadde vært interessert i å passe henne av og til hadde det vært supert, men det krever da at du har en del peiling på hund og kan håndtere henne, og jeg vil møtes noen ganger føre...

Så, hva synes dere? Og er det noen som evt. kunne stått til tjeneste?

Skrevet

Jeg bor dessverre for langt unna, men synes det er et godt forslag!

Jeg også ønsker også noen som kan passe hundene mine innimellom, mot at jeg kan passe deres om de har behov. Men det må være noen som bor i nærheten og som jeg vet litt hvem er ;) Jeg har 2-3 personer som passer mine innimellom, men skulle gjerne hatt gjensidig avtale med noen flere!

Skrevet

Jeg bor på valle (midt mellom Os og Byn) noen dager engang i blandt og helger sålenge de er avklart ett stykke i forveien skal gå. Gi meg en lyd om du har lyst å møte meg og mopseguttene mine :)

Skrevet

Jeg bor på valle (midt mellom Os og Byn) noen dager engang i blandt og helger sålenge de er avklart ett stykke i forveien skal gå. Gi meg en lyd om du har lyst å møte meg og mopseguttene mine :)

Høres supert ut :) Kunne godt tatt en tur med hundene og se hvordan de fungerer sammen. Hun er veldig sær, men små hunder pleier å gå greit. Du kan lese om utageringen hennes her: http://hundesonen.no/forum/topic/42602-aggressiv-i-baand/, så vet du mer hvordan hun er :P Om du er interessert, og hundene fungerer bra så passer jeg gjerne dine hunder i gjengjeld! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...