Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei, jeg har ett problem her.. Hunden begynner å bjeffe i strekk når meg og samboeren har sex. Jeg kan ikke stenge han ute ifra soverommet heller for da skraper han opp døren.

Jeg har prøvd å sove med han på gulvet.

Er dette ett vanlig problem? Jeg har hørt flere i samme dilemma. Noen råd?

Det er bare mens vi er på soverommet at han starter piping, bjeffing og skraping.

Skrevet

Hmm... Savner du spenningen fra canis eller vil du ha en vill og usensurert sexdiskusjon her inne også?

Jeg vet ikke om sonen er heeeelt på den bølgelengden ennå. Vi har hatt diverse avstemningstråder: "Er du lesbisk, homofil eller bifil?"- typen, men det er lenge siden :P

Skrevet

Sist du skrev på Canis hadde du sluttet å ta med deg tilfeldige hjem skrev du. Men du har kanskje fått fast forhold i mellomtiden, hva vet vi. Uansett har du kopiert tråden fra Canis og legger dette frem som ditt eget eksempel fordi du vil diskutere temaet.

Du får sette hunden på badet eller i et annet rom som har dør så vet den ikke hva du gjør på soveromet ditt. Er den vant til å sove på soverommet sammet med deg så kan du slippe den inn når dere er ferdige. Hvis ikke det går heller fordi hunden bjeffer når den blir satt i et annet rom med lukket dør, foreslår jeg at du trener på dette så den kan være i et rom alene i en liten periode.

Dersom det heller ikke fungerer fordi du ikke klarer å lære den å være konfortabel alene litt, så får du sette ham i bilen da, hvis du har det. Og har du ikke bil, så får du spørre om naboen kan ha den. Går ikke det heller, så får du prøve å lære inn at det skjer ting på soverrommet som den ikke skal ta del i. Hvis du ikke føler du får til det heller, kan du kanskje gå på litt kurs, lære om ulike innlæringteknikker og spørre ulike instruktører om tips til spesifikt dette problemet.

Hvis problemet uansett hvilket rom hunden befinner seg i, er at den ikke takler de høye lydene så foreslår jeg at du enten lærer den å takle høye lyder eller lar være å lage så høye lyder at den faktisk blir plaget av det når den er i et annet rom.

Dersom du ikke synes det er noe særlig heller, så kanskje den rett og slett bare kan bjeffe? :)

Skrevet

Den andre tråden ble det ingen konklusjon av.

Konklusjoner blir det sjelden på et forum, da mange har forskjellige meninger. Det er heller ikke alltid det finnes en fasit.

Skrevet

Løsningen er enkel, lag litt dyriske lyder i løpet av hverdagen, hopp litt på samboer og gjør det trivielt. Snart forstår hunden at dere er gærne og slutter å bry seg så mye til saker og ting 'virkelig skjer'. Forhåpentligvis ordner det seg :ball:

Skrevet

Hvis dere har et bur å ha han i,eller noe som kan stenge av en liten del av rommet,sånn at han ikke kommer seg opp i sengen akkurat den stunden dere ikke vil ha han der. Og bare overse om han klager.

Hos oss sier vi bare at hun skal legge seg ned på en dyne på gulvet,så blir hun somregel der så lenge vi vil. Det har hendt at hun hopper oppi sengen,noe jeg ikke synes passer seg i det heletatt,og da kan jeg finne på å sette henne i buret en liten stund. (noe hun ikke har problemer med,trenger ikke ta noe burdiskusjon) Eterpå åpner vi burdøren og lar henne velge selv hvor hun vil sove :yes:

Oi,nå har jeg skrevet om det at han hopper oppi sengen,men ser at det ikke er nevnt i innlegget,sorry :P

Bjeffing må man nesten bare overse.Hvis dere slutter pga. det,så får jo han det akuratt som han vil,og da vil han bare fortsette med det. Har ikke så mange andre tips dessverre.

Skrevet

Soverommet er eneste plass i huset der hundene ikke får oppholde seg i. Soverommet vårt har vi i fred til å gjør hva vi vil, hvordan vi vil og når vi vil. Sove for eksempel, og andre ting.

Skrevet

Skjønner godt at ni sider og en utestenging fra forum ikke var nok action :aww: (Ikke hat meg, jeg har en veldig koselig og sonen-snill undertone når jeg skriver dette :heart::whistle: )

Jeg synes at alle som sliter med dette skal slutte å ha sex. Eller så kan dere ha det ute. Hunden bor også der. Jeg hadde ikke likt det hvis noen dreiv og hadde sex i huset mitt, spesielt ikke der hvor jeg sov. Skikkelig ekkelt, altså.

  • Like 6
Skrevet

Skjønner godt at ni sider og en utestenging fra forum ikke var nok action :aww: (Ikke hat meg, jeg har en veldig koselig og sonen-snill undertone når jeg skriver dette :heart::whistle: )

Jeg synes at alle som sliter med dette skal slutte å ha sex. Eller så kan dere ha det ute. Hunden bor også der. Jeg hadde ikke likt det hvis noen dreiv og hadde sex i huset mitt, spesielt ikke der hvor jeg sov. Skikkelig ekkelt, altså.

Sex er en naturlig del av livet enten der er i t parforhold eller one night stands. Man kan ikke slutte å ha sex... Det er sex for bra til!

Hunden tenker ikke på sex som noe ekkelt. De sniker seg til en runde i høyet så snart de har sjansen selv. Et liv i ren røkternhet fordi bikkja ikke liker dette er helt og holdent feil! Da snakker jeg av erfaring for en gangs skyld...

FranskDogge- hvorfor får hunden være med på rommet? Enten det er din problemstilling eller ikke går det vel an å spørre.

Du vil ha en konklusjon? Lær bikkja å være alene i tre minutter (med mindre du/ den personen det gjelder vil ha lengre tid) og nyt hyrdestunden sammen med partneren/ for deg selv, i de minuttene det tar.

Skrevet

Sex er en naturlig del av livet enten der er i t parforhold eller one night stands. Man kan ikke slutte å ha sex... Det er sex for bra til!

Hunden tenker ikke på sex som noe ekkelt. De sniker seg til en runde i høyet så snart de har sjansen selv. Et liv i ren røkternhet fordi bikkja ikke liker dette er helt og holdent feil! Da snakker jeg av erfaring for en gangs skyld...

http://no.wikipedia.org/wiki/Ironi

  • Like 9
Skrevet
Ia- jeg er eldre enn deg. Jeg forstår hva ordet ironi betyr. Folk skriver, andre folk svarer. Sånn er det

Synes du ikke det virker litt merkelig å svare dønn seriøst på et innlegg som med stor tydelighet oste av ironi?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...