Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg lurer på å kjøpe ett lyssterkt objektiv som jeg kan bruke inne og inne i utstillingshaller f.eks. Nå er det sånn at jeg dropper å ta med kameraet fordi jeg ikke får gode blder med mine objektiver.

Er det noen som har noen forslag? Har jo sett at dere soniser får bra bilder inne og dere!

Prisen bør heller ikke være altfor stiv. Kameraet jeg har er Canon 40D

Skrevet

Selv kjørte jeg billigvarianten med

Canon 50 mm F1.8 II

kostet bare 900 kr og fungerte greit

men etter å ha prøvd litt forskjellig kunne jeg per i dag heller tenkt meg

Canon 50 mm F1.4 USM

som er litt mer lyssterkt og føles bedre.

Sånn egentlig har jeg mest lyst på

Canon EF 50mm f/1.2 L

men den er aaalt for dyr til mitt bruk

min neste lyssterke linse jeg skal kjøpe er

Canon EF 85mm f/1.8 USM

Der kommer jeg litt tettere hundene og jeg har bedre erfaring med skarphet på de bildene tatt med denne linsen, så da ofrer jeg litt lyssterkhet for det, det sto mellom den og den 50mm med f1.4 som var nevn lengre oppe.

Så der var mine personlige preferanser i lyssterkt objektiv

Skrevet

Selv kjørte jeg billigvarianten med

Canon 50 mm F1.8 II

kostet bare 900 kr og fungerte greit

men etter å ha prøvd litt forskjellig kunne jeg per i dag heller tenkt meg

Canon 50 mm F1.4 USM

som er litt mer lyssterkt og føles bedre.

Sånn egentlig har jeg mest lyst på

Canon EF 50mm f/1.2 L

men den er aaalt for dyr til mitt bruk

min neste lyssterke linse jeg skal kjøpe er

Canon EF 85mm f/1.8 USM

Der kommer jeg litt tettere hundene og jeg har bedre erfaring med skarphet på de bildene tatt med denne linsen, så da ofrer jeg litt lyssterkhet for det, det sto mellom den og den 50mm med f1.4 som var nevn lengre oppe.

Så der var mine personlige preferanser i lyssterkt objektiv

Jeg har canon 50 mm fast for 900 kr, men syns bildene ofte blir veldig uskarpe, også vil jeg gjerne ha muligheten til å komme litt nærmere. Men 50 fast er ikke et dårlig alternativ altså!

1. Hva er smertegrensen med tanke på pengebruk?

2. Hvor lang avstand sånn ca. blir det til det gjennomsnittlige motivet?

3. Har du ekstern blits?

Ehm. Veldig vanskelig å si. Smertegrensen er egentlig på 3000, men kan gå litt opp om det skal være noe som jeg veldig gjerne vil ha.

Tja, det varierer fra 2 m til 10 m ca :) Er det jeg syns er vrient med 50 fast, en må stå litt unna for å få motivet. Speseilt slitsomt inne i hus med lite plass..

Ja, jeg har ekstern blits :)

Skrevet

Jeg har Sigma 17-70mm F2.8-4 Macro HSM OS

Koster rundt 3-3500kr på fotovideo.no

Jeg er veldig fornøyd. Har også 50mm f1,8 og 85mm, men bruker som regel Sigma

Bilde fra D4A

dirk.jpg?w=1024&h=721

Trodde jeg hadde noen bilder fra Leto i februar, men de finner jeg ikke igjen.

Jeg synes tidvis det er upraktisk med fast optikk, men det er kanskje en vanesak.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...