Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 160
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I formiddag kom valpene. Det ble 4 store fine valper, 1 lys tispe, 2 lyse hanner og 1 sort hann.  Jeg kaller de bare lyse, så får jeg se hva det blir etter noen uker. Fødselen gikk helt uten prob

Ja, nå er valpene ankommet og de kom natt til igår 15.01. på dag 62 etter første paring. Det ble hele 6 stk. 4 hanner og 2 tisper. Alle sorte. En del av dem vil nok få noen tegninger etterhvert, men t

Her er valpene 2 dager gamle. De spiser godt og alle har lagt fint på seg.

Posted Images

Skrevet

Tusen takk alle sammen. Valpene har lagt på seg fra igår og Bella er helt super mamma. De ser veldig bra ut. Nå håper jeg bare at Betty får flere enn to. Venter at hun føder i løpet av helgen. Tror ikke hun går over sånn som Bella, men man vet jo aldri.

Skrevet

Bellas valper spiser og legger på seg som de skal. Bella er veldig flink mamma.

Her spiser tispen.

csc_1354.jpg

Nå er det ikke lenge igjen til Betty får sine valper, håper jeg. Hun er på dag 61.

Bilde av magen fra igår.

dsc_1338.jpg

  • Like 1
Skrevet

I dag kom endelig Bettys valper, dag 65 det også. Hun fikk 3 hanner og 1 tispe, alle svarte. Så får vi se etter hvert hvor mye tegninger de får.

dsc_0020.jpg

En sliten, men fornøyd mamma.

Skrevet

Det er rart. I går formiddag syntes jeg Bellas valper var søte og små. Nå når Bettys valper kom, som var mindre enne Bellas når de ble født, ser Bellas valper ut som to store monstre i forhold. Ikke misforstå Bellas valper er helt herlige, men så digre i forhold. Bellas valper liggger nå på 400 g + og Bettys valper +/- 160 g, Den minste på 130g det er stor forskjell, det.

Skrevet

Tusen takk alle sammen. Skal komme med bilder etter hvert. Foreløpig er de siste så små og like i "trynet" at jeg må løfte dem opp for å se hvem er hvem. Men søte er de alle sammen.

Skrevet

Her kommer noen bilder av valpene. Først Bellas to som nå er 12 dager:

dsc_0039.jpg

Dette er tispa, hvis noen kan se det, kjempebilde, jo.

dsc_0039.jpg

Har fått øyer, og begynner å bli ordenlg valp.

dsc_00444.jpg

Her er gutten som også har fått øyer. Koselige disse to.

Her kommet Bettys fire, de er 3 dager gamle:

dsc_00331.jpg

Her er tispa

dsc_00351.jpg

Dette er gutt nr. 1

dsc_00481.jpg

Gutt nr. 2

dsc_00362.jpg

Gutt nr. 3. Han er ikke flink til å spise, så han må jeg gi tillegg og tvinge han på puppen etterpå og dette er ganske slitsomt, men jeg prøver så godt jeg kan. Han gikk ned i vekt første døgnet, men det var ikke mye, men så fortsatte han å gå ned i vekt og nå er han langt under fødselsvekt, så foreløpig er jeg fornøyd om han går opp noen få gram av gangen. Så får jeg se i morgen, da må jeg i tilfelle tilkalle eksperten på småvalper.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...