Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Takk for flere tips! Da skal jeg undersøke litt mer om hvor konsentrerte de ulike glukosaminmerkene er, også skal jeg få kjøpt det så snart som mulig.

Sele har jeg nesten gitt opp, altså. Har ikke tall på hvor mange forskjellige jeg har prøvd på henne! Men non-stop-sela har jeg aldri prøvd. Jeg vil ikke kjøpe før jeg har prøvd den da... Selges de i butikk noe sted, mon tro?

Selges på dyrebutikken ved siden av ski storsenter i hvertfall. Er det buster zoo den butikken heter tro?

  • Like 1
Skrevet

Selges på dyrebutikken ved siden av ski storsenter i hvertfall. Er det buster zoo den butikken heter tro?

Er ikke den nedlagt, eller har den bare flyttet? Det er en kiropraktor der den var før i hvert fall.

Skrevet

Om du kjenner noen svensker som kan sende det videre til deg eller du kan hente det så er Svenska DjurApoteket fint å bestille fra.

Men de sender ikke til Norge pga Glukosamin er legemiddel her.

Skrevet

Høres ut som en god plan :)

Når du går turer der hun går i bånd kan du med fordel bruke sele med festepunkt lengst mulig bak, sånn at hun får en bedre vektfordeling.

Jeg fikk helt motsatt beskjed av kiropraktoren vi brukte. Vi gikk da fra nomesele til halvnome, fordi en nomesele vil legge mer press på lenden/bakerste del av ryggen (og det er der Ella sine forkalkninger sitter, og det var vel samme med Tinka?). I høst har jeg latt Ella få trekke litt igjen, og da har jeg prøvd ut begge deler. Det ser jo ikke akkurat behagelig ut å trekke i en halvnome.. Men etter turer med nomeselen er hun veldig mye mer øm og stiv, så jeg kommer bare til å bruke halvnome på henne videre.

Nå er det litt forskjell på hvor mye hundene trekker naturligvis, og jeg tror ikke det vil skade å bruke en type nomesele på Tinka, for hun er jo relativt bedagelig. ( :P ) Men jeg tror ikke nødvendigvis en nomesele vil være så veldig mye bedre enn en halvnome.

Det letteste er vel å teste selv hva som fungerer best på henne, men det koster jo fort litt, spesielt om det er få nomeseler som passer henne. Sånn om man skal være litt økonomisk.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Takk for flere tips! Da skal jeg undersøke litt mer om hvor konsentrerte de ulike glukosaminmerkene er, også skal jeg få kjøpt det så snart som mulig.

Sele har jeg nesten gitt opp, altså. Har ikke tall på hvor mange forskjellige jeg har prøvd på henne! Men non-stop-sela har jeg aldri prøvd. Jeg vil ikke kjøpe før jeg har prøvd den da... Selges de i butikk noe sted, mon tro?

De har nonstop på tam lade, sikkert på hund som hobby også, siden du er i trondheim nå.

Men hvor mye trekker Tinka? Om hun ikke trekker mye i bånd, har det jo ingen verdens ting å si :)

Skrevet

Om du kjenner noen svensker som kan sende det videre til deg eller du kan hente det så er Svenska DjurApoteket fint å bestille fra.

Men de sender ikke til Norge pga Glukosamin er legemiddel her.

Mener det ble sagt på infomøte fra medisinleverandør nå at diverse typer glukosamin vil bli lovlig i Norge igjen nå :)

Ellers vil jeg anbefale Cartrophen for spondylosehunder ;)

Skrevet

Mener det ble sagt på infomøte fra medisinleverandør nå at diverse typer glukosamin vil bli lovlig i Norge igjen nå :)

Det firma vil ikke sende til Norge om det er lovlig eller ikke. ;)

Men de har gode produkter.

Skrevet

Vi har non-stop seler på klinikken på stjørdal også :)

Og om jeg ikke husker feil nå så bor du i sorta når du er hjemme? Der er 'nærmeste' nabo hundemassør, samt at det er ei dame på vei opp til Hegra ( ikke så langt unna statoilstasjonen ) som også er utdannet hundemassør.

Hun som bor i Sorta: http://www.aktivhundesenter.no/

Hegra: http://www.mnhundemassasje.no/

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for informasjonen!
    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...